Domácí vinotéka jako dárek k vánocům

VinotékaJsme sice vyhlášeným národem pivařů a ve spotřebě zlatavého moku se dlouhodobě držíme na prvních příčkách, ale stejně tak si rádi dopřejeme skleničku dobrého vína. Zatímco „lahváče“ skladujeme na pověstném sedmém schodě, víno na nás většinou čeká v ledničce nebo v některém z regálů v obýváku. O správné teplotě nápoje během konzumace tedy nemůže být řeč. Ba co víc, chceme-li si dát jen jednu skleničku, musíme se se zbytkem obsahu rozloučit. Nemusíme být zrovna sommeliérem, abychom věděli, že po po otevření lahve začíná víno pracovat. Chceme-li ho uchovat i pro budoucí konzumaci, musíme mu dopřát správnou teplotu.

Není nic horšího než zteplalé (studené) víno

Optimální teplota pro skladování vína je důležitá i z jiného důvodu. Nápoj se při ní nejen nekazí, ale zároveň nepřichází o svou vůni a chuť. O své chuťové a aromatické komponenty však mohou kvůli přílišnému chladu či pokojové teplotě přijít i neotevřené lahve. Jediným řešením může být speciální lednice na víno, ve které je nápoj vždy připraven ke konzumaci.

Dopřejte svému vínu pohodlí

Zavítali jsme proto do ráje milovníků vína, internetového obchodu winehouse.cz. Ten nabízí široké spektrum jakostních vín z celého světa, kvalitní destiláty a veškeré příslušenství, bez kterého se určitě neobejdete. V neposlední řadě si zde můžete zakoupit lednici na víno, díky které si budete moct vychutnat víno naplno.

Nabídka je skutečně pestrá a výběr závisí na vašich specifických požadavcích a dispozici místnosti, kam chcete lednici umístit. Pro méně náročné zákazníky jsou vhodné elegangní nerezové chladničky menších rozměrů, které nezaberou více místa než mikrovlnná trouba. Do té pohodlně naskládáte až 8 lahví vaší oblíbené odrůdy. Pro ostatní je připravena prosklená domácí vinotéka pro desítky lahví. Fajnšmekři sáhnou po nejtěžším kalibru v podobě luxusního spotřebiče s povrchovou úpravou z ručně prošívané kůže. Samozřejmostí je výkonné, ale úsporné dvouzónové chlazení, snadné ovládání prostřednictvím dotykového displaye a minimální hlučnost...Taková ozdoba by ve vaší domácnosti rozhodně neměla chybět. Spojte proto příjemné s užitečným a nadělte si k letošním Vánocům dárek, který vám bude dělat radost každý den.