Dětský nábytek: 3 věci, které nemohou v dětském pokoji chybět

Království těch nejmenších je bezesporu místem, na které je třeba se v interiéru rodinného domu i bytu soustředit. Vždyť pro děti chceme jen to nejlepší. Koupit nábytek do dětského pokoje lze v mnoha různých podobách. Orientovat bychom se měli především podle jeho funkčnosti a vzhledu. Nezapomeňme, že dětský pokoj je místem, kde se dítě učí, relaxuje a samozřejmě i spí. Této skutečnosti by měl odpovídat také i nábytek, který budeme nakupovat. Vsadit byste měli na následující 3 kusy.

Bytelná kvalitní postel

V hlavní roli bude bezesporu věk dítěte. Pomineme-li nejmenší děti, pak se vyplatí vsadit na klasickou postel. Optimální je klasický model z lamina, který není tak drahý jako masivní variace. Výborné jsou i vyvýšené postele. Pod nimi vzniká dostatek prostoru pro dětské hřiště. Především menší děti ocení, že mohou mít pod postelí třeba garáž na svá auta nebo malý pokojíček pro panenky. I taková dětská kuchyně se tady vyjímá.

Velký pracovní stůl

Už od předškolního věku dítě potřebuje stůl. Zpočátku si u něj pouze hraje a maluje, nicméně postupně už začnou domácí úkoly. Stůl musí být jednak bytelný a jednak také řešený co možná nejvíce funkčně. Jeho součástí by měly být i zásuvky, v nichž si najdou místo pastelky, pravítka sešit a další věci, jež dítě potřebuje. Zapomenout nelze ani na vhodně řešené osvětlení pracovní plochy stolu.

Prostorná a přehledně řešená šatní skříň

Při stavbě nového domu nebo rekonstrukci objektu asi většina lidí nepočítá s šatnou u dětského pokoje. Oblečení dítěte se tradičně dává do standardních nebo vestavěných skříní. Ty musí být řešeny co možná nejpřehledněji. Ideální je spousta různých poliček, zásuvky a šatní tyč. Ať už potřebujete sehnat jakýkoli nábytek, podívejte se do e-shopu Banaby. K dispozici je tady kompletní vybavení do dětského pokoje za výhodné ceny. Preferujete-li nákup ve slovenském e-shopu, nezapomeňte se podívat na nabídku slovenské verze e-shopu Banaby.

Publikováno: 23. 02. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam