Skleněné obklady změní váš interiér k nepoznání

Sledujete nejnovější trendy v oblasti interiérového designu? Pokud se chystáte na rekonstrukci a hledáte praktické a přitom vizuálně přitažlivé řešení, stoprocentně vás zaujmou skleněné prvky. Sklo je moderní materiál, který dokáže nastolit jedinečnou atmosféru a hodí snad do všech místností. V současné době hrají prim především skleněné obklady, nicméně za zmínku samozřejmě stojí i jiné skleněné prvky. Jaké jsou jejich možnosti využití a kdo skleněné obklady realizuje na míru, se dozvíte v tomto článku.

Přítomnost skla vašemu domovu prospěje

Skleněné obklady jsou jako stvořené do moderní kuchyně, koupelny či haly. Používají se jako obklad kuchyňských dvířek, pracovní desky, barové pulty, stoly, police, zrcadla a výjimečně i jako obložení stěn. Konkrétní účely jdou ruku v ruce s tloušťkou. Obavy z toho, že se skleněné obklady při sebemenším nárazu roztříští na nespočet malý kousíčků, klidně hoďte za hlavu. Díky procesu kalení se sklo stává mnohem odolnější a v případě rozbití jsou úlomky naprosto neškodné. Tvrzené sklo bez problémů vydrží i výrazné teplotní výkyvy, takže může být umístěno v bezprostřední blízkosti varné desky. Na schodišťové stupně se používají lepená skla, která lze opatřit protiskluzovou vrstvou. Tip: Perfektního výsledku dosáhnete kombinací skleněných a klasických obkladů.

Proč jsou skleněné obklady tak populární?

Pomineme-li elegantní design, nabízí se i množství dalších důvodů, na základě kterých si obklady ze skla vydobyly své pevné postavení na poli interiérového designu. Jsou hygienické, nenáročné na údržbu, mechanicky odolné, cenově dostupné a nadčasové. Stačí si vybrat z pestré palety barevných kombinací dle vzorkovnice RAL – výsledek předčí vaše očekávání.

Článek jsme připravili s odborníky na skleněné obklady a barevná skla na míru. Společnost HM sklo vám s výběrem poradí a postará se o realizaci od A do Z. Další informace a fotogalerii realizovaných zakázek najdete na www.hm-sklo.cz.

Publikováno: 04. 12. 2015

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: skleněné obklady | sklenění obklady na míru