Interiér

Skleněné obklady změní váš interiér k nepoznání

Sledujete nejnovější trendy v oblasti interiérového designu? Pokud se chystáte na rekonstrukci a hledáte praktické a přitom vizuálně přitažlivé řešení, stoprocentně vás zaujmou skleněné prvky. Sklo je moderní materiál, který dokáže nastolit jedinečnou atmosféru a hodí snad do všech místností. V současné době hrají prim především skleněné obklady, nicméně za zmínku samozřejmě stojí i jiné skleněné prvky. Jaké jsou jejich možnosti využití a kdo skleněné obklady realizuje na míru, se dozvíte v tomto článku.

Přítomnost skla vašemu domovu prospěje

Skleněné obklady jsou jako stvořené do moderní kuchyně, koupelny či haly. Používají se jako obklad kuchyňských dvířek, pracovní desky, barové pulty, stoly, police, zrcadla a výjimečně i jako obložení stěn. Konkrétní účely jdou ruku v ruce s tloušťkou.

Obavy z toho, že se skleněné obklady při sebemenším nárazu roztříští na nespočet malý kousíčků, klidně hoďte za hlavu. Díky procesu kalení se sklo stává mnohem odolnější a v případě rozbití jsou úlomky naprosto neškodné. Tvrzené sklo bez problémů vydrží i výrazné teplotní výkyvy, takže může být umístěno v bezprostřední blízkosti varné desky. Na schodišťové stupně se používají lepená skla, která lze opatřit protiskluzovou vrstvou.

Tip: Perfektního výsledku dosáhnete kombinací skleněných a klasických obkladů.

Proč jsou skleněné obklady tak populární?

Pomineme-li elegantní design, nabízí se i množství dalších důvodů, na základě kterých si obklady ze skla vydobyly své pevné postavení na poli interiérového designu. Jsou hygienické, nenáročné na údržbu, mechanicky odolné, cenově dostupné a nadčasové. Stačí si vybrat z pestré palety barevných kombinací dle vzorkovnice RAL – výsledek předčí vaše očekávání.

Článek jsme připravili s odborníky na skleněné obklady a barevná skla na míru. Společnost HM sklo vám s výběrem poradí a postará se o realizaci od A do Z. Další informace a fotogalerii realizovaných zakázek najdete na www.hm-sklo.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.