Dřevěná plovoucí podlaha je zase v módě

Dřevěná plovoucí podlahaPodlaha patří k nejdůležitějším interiérovým prvkům a její výběr má podstatný vliv na charakter celého bydlení. Moderní výmalba a stylový nábytek jsou samozřejmě také důležité, ale je to právě podlahová krytina, se kterou jste v kontaktu prakticky nonstop. Pokud se v takřka nepřeberném množství materiálů ztrácíte, nezoufejte. Dost možná vám pomůže dnešní článek, ve kterém jsme se zaměřili na „starou dobrou“ klasiku v podobě dřevěné podlahy. Oproti jiným materiálům má dřevo zdaleka nejvíce výhod. Prozradíme vám, které to jsou.

Dřevo zažívá boom

Je to tak, dřevěné podlahy, respektive dřevo jakožto materiál vůbec, se vrací do středu dění. Minulé desetiletí se sice nesly v duchu objevování nových možností a vývoje umělých náhražek, a to jen proto, abychom zjistili, že dřevo je v mnoha ohledech nenahraditelné. Ještě předtím, než se dostaneme k největším výhodám, bychom rádi zmínili i pár negativ. Sami uvidíte, že jich je podstatně méně. Dřevěné plovoucí podlahy se vyloženě nehodí do koupelny a do zádveří. Pro dřevo je typická vysoká savost (což samo o sobě nevýhodou není, ba naopak) a v koupelně je vysoká relativní vlhkost. V zádveří se zase často pohybujeme s botami od sněhu.

Dřevěné plovoucí podlahy a jejich výhody

Výčet pozitivních vlastností dřeva je poněkud obsáhlejší. Jde o savý materiál, který dýchá a slouží jako perfektní indikátor vzdušné vlhkosti. Upozorní nás nejen na vysokou vlhkost, která je ideálním prostředím pro vznik plísní, ale i na nízkou, která je příčinou zánětů horních cest dýchacích. Hlavním důvodem, proč jsou dřevěné plovoucí podlahy opět v módě, je jejich exkluzivita. Už na první pohled vypadají mnohem přirozeněji než levná plovoučka z PVC a kromě toho je i mnohem příjemnější na dotek. Údržba je nenáročná a to samé platí i o případných opravách. Moderní dřevěné plovoucí podlahy (tedy tzv. třívrstvé lepené podlahy) navíc netrpí neduhy, které jsou typické pro jiné typy povrchů. Nekroutí se, jsou rozměrově stálé a odolné proti poškrábání. Montáž je velmi jednoduchá a zvládne ji téměř každý. A abychom nezapomněli – dřevěné podlahy lze zkombinovat také s podlahovým topením. Jedinými předpoklady jsou teplovodní podlahové vytápění a vybraná dřevina (většinou dub, ořech, hevea).

Jak je to s cenou?

Vyšší pořizovací cena je bohužel dalším z mála „nedostatků“, ale i ten zle do značné míry eliminovat. Stačí se obrátit na přímého výrobce, který nabízí kvalitní a přesto velmi levné dřevěné podlahy. Jedním z nich je i Tišnovská dřevovýroba s.r.o., jejíž cenovou nabídku si můžete prohlédnout na webových stránkách levnedrevenepodlahy.cz.