Skvělé tipy

Co s balkonem po zateplení?

Kdo by nechtěl mít revitalizovaný dům, ušetřit tak náklady za energie a přitom mít zajištěné maximální pohodlí? Zateplená fasáda je ze stavebního, hospodářského i estetického hlediska vrcholem moderních rekonstrukcí, které dělají ze starých nevzhledných objektů, ty nové, krásné, opravené.

Přes všechna pozitiva, která zateplení přináší, existuje jedno zásadní proti. Po aplikaci polyesteru, skelné vaty, lepidla a omítky, dochází k výraznému omezené prostoru v balkonové nebo lodžiové části. Málokdo si uvědomí, že zvýšený objem zdiva zabere až desítky centimetrů z manipulačního prostoru v exteriéru, jenž je nám tak drahocenný.

Rozšiřte plochy!

Abyste nepřišli ani o kousek nazmar a naopak své místo na slunci zvětšili, využijte možnost rozšíření lodžie. PEKSTRA nabízí rozšíření pomocí balkonových konstrukcí ve dvou variantách: předsazenou balkonovou konstrukcí nebo vloženou balkonovou konstrukcí.

První řešení je vhodné pro balkony do šíře 6 metrů. Rozšíření je realizováno předsazením zaskleného systému až o 1 metr. Jedná se o konstrukci z ocele, hliníku a skla, která poskytne pevný základ s bezpečnou obvodovou stěnou. Váš balkon se stane součástí moderního atria, co je symbolem bezpečí, komfortu a prestiže.

Jak na to?

Druhé řešení představuje předsazená balkonová konstrukce před stávající lodžii. I tohle řešení je vhodné pro půdorys ne širší než 6 metrů. Tímto způsobem lze získat až 1,5 metru navíc. Třetí způsob, jak profesionálně zvětšit prostor, kde lidé rádi tráví letní večery a okamžiky pro chvíle pohody, je vložená balkonová konstrukce po celé ploše lodžie. Snadno lze dosáhnout rozšíření až o 80 centimetrů. Do prostoru lodžie se vsune konstrukce podesty, na které je vybraná podlahová krytina. Tento způsob je vhodný pro lodžie, kde je dostatečný prostor pod rámem balkonových dveří.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení, mějte na paměti, že zateplený skelet vašeho domu si stoprocentně zaslouží i doladit balkonové plochy. PEKSTRA vám to bez problémů umožní. Neváhejte se obrátit na obchodní oddělení na telefonu +420 605 153 700.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.