Zateplení domu - vysoká, ale vratná investice

Ceny energií rok od roku rostou a nám nezbývá nic jiného, než proplácet složenky s horentními částkami. Nájemníci bytů mohou nanejvýš změnit dodavatele, ovšem úspora v řádu tisícovek je v porovnání s celkovými náklady minimální. Vlastníci rodinných domků mají mnohem účinnější zbraň – mohou své obydlí zateplit.

Výhody zatepleného domu

Zateplení domu má jedinou nevýhodu . Představuje poměrně vysokou vstupní investici a proto se mu mnoho z nás vyhýbá. Stačí však jednoduchý propočet a zjistíte, že se vám peníze velmi brzy vrátí právě na úspoře za energie. Mezi další pozitiva patří i vylepšení zvukově izolačních vlastností, líbivý design fasády či prodloužení životnosti obvodového pláště. Zateplení fasád totiž chrání dům před nepřízní počasí a během celého roku vevnitř vytváří příjemné klima.

Na co si dát pozor?

Aby byl slibovaný efekt 100%, je třeba použít vhodné materiály a dodržet nezbytné technologické postupy. Nenechávejte proto výběr stavební firmy náhodě a orientujte se na profesionály, kteří se mohou pochlubit dlouhodobou působností na trhu a dobrými referencemi. Jedním z nich je i společnost Profibau, která splňuje všechny výše zmíněný kritéria a navíc zaručuje osobní přístup a individuální posouzení každého projektu.

A co cena?

Přesnou cenovou kalkulaci dostanete až po lokálním posouzení stavu objektu a výběru materiálu. Pokud chcete i přesto znát hrubý odhad, stačí využít jednoduchý formulář na webu www.profibau.cz. Najdete zde i celou řadu důležitých informací a zajímavostí ohledně zateplování. A zima si může klidně zaklepat na dveře.

Publikováno: 19. 10. 2012

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: profibau | zateplení domu | zateplení fasády