75% výdajů za energie padne za vytápění. Snižte je o polovinu!

Foukaná izolacePodle statistik tvoří u průměrné české domácnosti až 75 % výdajů za energie náklady na vytápění a to i přesto, že topení zapínáme jen po určitou část roku. Jedinou možností, jak náklady snížit, je investovat do kvalitní tepelné izolace. Ta s sebou přináší i další výhody, které se projeví na celkovém komfortu bydlení – výrazné omezení okolního hluku a celkové zvýšení teploty v domě. Bydlíte-li v domě z pálených cihel, pravděpodobně platíte horentní částky za teplo nebo mrznete. Dost možná obojí. Ze starších domů uniká teplo doslova všemi směry a to nejen přes tenké obvodové zdivo, netěsnící okna a sklep, ale také střechou. Ta na úniku tepla nese až čtvrtinový podíl.

Začněte s problematickou střechou

Rozhodnete-li se zateplit, snížíte spotřebu energie potřebnou k vytápění až o polovinu. Konkrétní úspora závisí na síle použité izolace a samozřejmě i na kvalitě aplikace. Realizovat kompletní zateplení se bohužel neobejdete bez značné vstupní investice s dobou návratnosti 15 až 30 let. Ideální je proto izolovat postupně a rozložit proces na jednotlivé fáze.

Foukaná izolace – efektivní a levná alternativa

V té první by měla přijít na řadu střecha, která je z hlediska úniků nejproblematičtější částí domu. A právě zde se vyplácí využití takzvané foukané izolace, která je vysoce oblíbená pro vysokou efektivitu a cenovou dostupnost. Je jednoduchá na aplikaci a při realizaci nevzniká nežádoucí odpad. Zateplení netrvá déle než několik hodin (v závislosti na rozsahu), je nehořlavá a odolná vůči plísním (nevlhne) a škůdcům. Foukaná izolace je navíc tvarově stálá a má velmi dlouhou životnost. Ve srovnání s ostatními druhy izolací jde o vůbec nejdostupnější variantu a tedy vhodná pro všechny s omezeným rozpočtem. Doba návratnosti investic se v případě foukané izolace pohybuje v rozmezí 3 – 5 let.

Publikováno: 13. 03. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: foukaná izolace | izolace | izolace střechy | nejlevnější izolace | zateplení střechy