Cihlové obklady a pásky: Klasický vzhled cihel bude vždy trendy

Trendy se neustále mění a co bylo ještě nedávno „in“, je zanedlouho zastaralé. Na druhou stranu existuje pár světlých výjimek, které si svou popularitu udržují navzdory proměnlivému vkusu. A to platí i v oblastí bydlení, v našem případě stavebních prvků. Příkladem budiž klasické cihly, jejichž kvalita provedení a designové zpracování vyhovují i současným standardům. Jinými slovy – cihly jsou stále v oblibě a drží si neotřesitelnou pozici i v tak konkurenčním segmentu.

Z cihel nemusíte stavět, vystačíte si s obklady

Cihly nejsou dokonalé a mohli bychom vyjmenovat několik alternativ s výrazně lepšími vlastnostmi. Nabízí však něco, co ostatní stavební materiály nabídnout nemohou. Cihly mají šmrnc a nadčasový styl. Evokují atmosféru anglického domova a perfektně zapadnou do libovolného exteriéru. A vy si tyto estetické vlastnosti můžete dopřát i přesto, že ke stavbě využijete modernější materiály – stačí, když ve finále na fasádu aplikujete cihlové obklady. cihlovy-obklad Cihlové obklady vyzařují tradičním dojem, snadno se montují a jsou cenově dostupnější než betonové a kamenné obklady. Navíc si můžete vybrat z širokého spektra dekorů. Co byste řekli na žíhané nebo stínované obklady? Anebo se přikloníte k drsnějšímu reliéfu pro domácký, rustikální vzhled? Záleží na vašem vkusu a celkovém pojetí bydlení. Možná si nakonec vyberte světlejší cihlové obklady, které vypadají jako by je svými paprsky zalilo slunce... cihla

Nenáročnou montáž zvládnete svépomocí i vy

Cihlové obklady se hodí do exteriéru i interiéru. Montáž je nenáročná a budete potřebovat pouze mrazuvzdorné lepidlo (ideální je lepidlo ELASTIK, které je vhodné pro vnitřní i venkovní použití) a spárovací hmotu – ta zdůrazní obrysy tradiční cihly. Výrobci zároveň doporučují natření impregnací, která se postará o trvalé zachování struktury a vzhledu cihel. Tip: Pokud vás cihlové obklady zaujaly, poohlédněte se po nich u Simple Home – specializovaného prodejce, který nabízí vysoce kvalitní stavební prvky za skvělou cenu. V nabídce nechybí ani populární imitace kamene či betonové a sádrové obklady. Více na www.simplehome.cz.

Publikováno: 02. 04. 2015

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: cihlové obklady | cihlové pásky