Rekonstrukce domu

Vybíráme komín: Je lepší nerez nebo cihla?

Výběr komínového systému není snadný, alespoň ne s ohledem na rozsáhlou nabídku, která je momentálně k mání. Nechcete-li šlápnout vedle, nepodceňujte žádný z důležitých parametrů. Prozradíme vám, jak při výběru komínového systému postupovat.

Naprosto klíčová je především volba materiálu. U třívrstvých systémů se nabízí komínový plášť z cihly, betonu a nerezu a šamotové a nerezové komínové vložky. V následujících řádcích se zaměříme na výhody tradičního cihelného komínu s šamotovou vložkou a moderního třívrstvého berezového komínu. Oba typy komínových systémů nabízí český výrobce CIKO.

Proč zvolit nerezový komín?

Komínový systém CIKO NEREZ má plášť i vložku z nerezu a je výrazně lehčí než zděný komín. Proto nevyžaduje stavbu nosného základu, stavba je rychlejší a jednodušší, což platí také o případné demontáži.

Majitelé novostaveb si cení moderního vzhledu. V případě cihelného komínu lze podobného efektu dosáhnout pomocí nerezové komínové stříšky.

Nevýhodou nerezového komínu je vyšší pořizovací cena a paradoxně i kratší životnost. Výrobce ji garantuje na 10 – 15 let.

Proč zvolit cihelný komín?

Cihelné komínové systémy (např. CIKO 3V UNIVERSAL, CIKO TEC) se skládají z šamotové vložky, keramické tvarovky obvodového pláště a tepelné izolace. Realizace není možní bez nosného základu a stavba je oproti nerezovému systému o něco náročnější. Na druhou stranu však není tak složitá jako v minulosti. Broušené cihelné tvarovky se speciální konstrukcí byly navrženy s ohledem na rychlou a snadnou montáž. Překvapivá je také jejich nízká hmotnost. Zároveň potěší nabídka různých nadstřešních částí, které lze volit na základě architektonického záměru. Životnost cihelného komínu CIKO je garantována na 30 let.

Jak se rozhodnout?

Při výběru komínového systému hrají roli různé faktory – váha, životnost, finanční náročnost, architektonický vzhled a další. Pokud si stále nevíte rady, obraťte se na techniky z CIKO a využijte poradenství zdarma.

Komínové systémy i jednotlivé komponenty (komínová dvířka, komínové stříšky, kouřovody) a kominické potřeby najdete na www.dobrekominy.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.