Interiér

Dřevěné parkety do moderního interiéru patří. Co byste o nich měli vědět?

Umělé materiály nabízí skvělé vlastnosti a některé jsou na první pohled k nerozeznání od těch přírodních. Přesto se nabízí množství důvodů, proč se nakonec přiklonit právě k dřevěným parketám. Jedním z nich je pocit jedinečnosti a bezprostřední blízkosti přírody. Z dřeva vyzařuje komfort, teplo a harmonie, což vnímáme velmi pozitivně. Krytina, která byla v minulosti výsadou bohatších vrstev, je navíc cenově dostupná. Toužíte-li po exkluzivním interiéru a reprezentativnímu image, není co řešit.

Příkladem špičkové podlahové krytiny jsou oblíbené parkety Wölfel. K jejich typickým vlastnostem patří pružnost, dobrá tepelná izolace, snadná údržba a nízká elektrická vodivost. Za zmínku však stojí také to, že příznivě ovlivňují mikroklima a hodí se do prostředí, ve kterém se pohybují alergici. Hladký povrch parket je antistatický a neusazuje se na něm prach. Při údržbě parket si vystačíte s vysavačem či vlhkým hadrem a neutrálním čistícím prostředkem.

Další velkou výhodou dřevěných parket je estetická a tvarová rozmanitost. Vyrábí se z mnoha dřevin a jsou k mání v různých velikostech, třídách a tloušťkách.

Lak, nebo olej?

Parkety si můžete pořídit s povrchovou úpravu i bez ní. Budete se však muset rozhodnout mezi lakem a olejem.
Pro většinu lidí jsou jasnou volbou laky na podlahy, protože jsou odolné, trvanlivé a nevyžadují údržbu speciálními přípravky. Jednu nevýhodu však nalakované parkety přeci jen mají – byť je podlaha poškozena jen lokálně, musí se přistoupit k celoplošné opravě.

Oleje na podlahy sice nejsou tak rozšířené, ale v posledních letech se k nim přiklání stále více lidí. K hlavním důvodům patří možnost lokální renovace a jedinečný vzhled. Slabou stránkou povrchové úpravy olejem je nižší odolnost vůči pevným nečistotám – písek, drobné kamínky apod. působí jako brusivo.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.