Interiér

Dřevěné parkety do moderního interiéru patří. Co byste o nich měli vědět?

Umělé materiály nabízí skvělé vlastnosti a některé jsou na první pohled k nerozeznání od těch přírodních. Přesto se nabízí množství důvodů, proč se nakonec přiklonit právě k dřevěným parketám. Jedním z nich je pocit jedinečnosti a bezprostřední blízkosti přírody. Z dřeva vyzařuje komfort, teplo a harmonie, což vnímáme velmi pozitivně. Krytina, která byla v minulosti výsadou bohatších vrstev, je navíc cenově dostupná. Toužíte-li po exkluzivním interiéru a reprezentativnímu image, není co řešit.

Příkladem špičkové podlahové krytiny jsou oblíbené parkety Wölfel. K jejich typickým vlastnostem patří pružnost, dobrá tepelná izolace, snadná údržba a nízká elektrická vodivost. Za zmínku však stojí také to, že příznivě ovlivňují mikroklima a hodí se do prostředí, ve kterém se pohybují alergici. Hladký povrch parket je antistatický a neusazuje se na něm prach. Při údržbě parket si vystačíte s vysavačem či vlhkým hadrem a neutrálním čistícím prostředkem.

Další velkou výhodou dřevěných parket je estetická a tvarová rozmanitost. Vyrábí se z mnoha dřevin a jsou k mání v různých velikostech, třídách a tloušťkách.

Lak, nebo olej?

Parkety si můžete pořídit s povrchovou úpravu i bez ní. Budete se však muset rozhodnout mezi lakem a olejem.
Pro většinu lidí jsou jasnou volbou laky na podlahy, protože jsou odolné, trvanlivé a nevyžadují údržbu speciálními přípravky. Jednu nevýhodu však nalakované parkety přeci jen mají – byť je podlaha poškozena jen lokálně, musí se přistoupit k celoplošné opravě.

Oleje na podlahy sice nejsou tak rozšířené, ale v posledních letech se k nim přiklání stále více lidí. K hlavním důvodům patří možnost lokální renovace a jedinečný vzhled. Slabou stránkou povrchové úpravy olejem je nižší odolnost vůči pevným nečistotám – písek, drobné kamínky apod. působí jako brusivo.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.