Bazény

Plnohodnotné koupání nabídne i nadzemní bazén

Patříte mezi několik málo jedinců, kteří ještě nemají bazén? Přestaňte kazit celosvětový průměr a pořiďte si jeden třeba pod stromeček. Češi se podle posledních statistik drží na špici v počtu bazénů v poměru k počtu obyvatel a hravě strčí do kapsy i většinu mimoevropských národů. Za obrovský boom může především samotná cena bazénů, která je rok od roku nižší. S trochou nadsázky se dá říct, že nejlevnější gumový bazén vás nevyjde na víc, než pár korun. Podobně je to i s cenou kvalitních ocelových bazénů. I ten si můžete dopřát i bez toho, aniž byste na něj museli celý rok šetřit.

Když to nejde do země…

Sníte o velkém zabudovaném bazénu, ale nemáte po ruce desítky či stovky tisíc korun? Podívejte se na to z lepší stránky. Zabudované bazény působí luxusně a umocní celkový dojem z exteriéru. Na druhou stranu jsou mnohem náročnější na údržbu a jejich realizace často nebývá jednoduchá. Nadzemní bazény sice nevypadají tak dobře, svůj účel ovšem plní na sto procent. Ty nejmenší poskytnou příjemné osvěžení a ve větších se perfektně vyřádí nejen vaše děti, ale i vy.

Rozhodnete-li se pro nadzemní bazén, budete si muset vybrat mezi nejlevnější gumovou a ocelovou/polypropylenovou variantou. Vše má své pro a proti a gumové bazény zaujmou nejen cenou, ale především extrémně snadným napuštěním. Nevýhodou je poměrně nízká životnost, která i přes šetrné používání nepřesáhne 3 sezóny. PVC či ocelové bazény sice představují o něco větší investici a na jejich stavbu je často potřeba i několik lidí (i tak ale nezabere více, než pár hodin), na druhou stranu však vydrží nepoměrně déle. V obou případech vsaďte na renomovanou značku, která je zárukou kvality. Mezi nejoblíbenější výrobce patří INTEX, jehož produkty nabízí např. Hawaj.cz

Nezapomeňte na příslušenství

Mít samotný bazén mnohdy nestačí. Nechcete-li, aby vám voda po pár dnech zezelenala, neměli byste zapomenout na kvalitní chemii. Některé levnější bazény nemají ve standardním příslušenství filtraci – rozhodně ji dokupte. Budete-li ji kombinovat se solárním ohřevem, preferujte výkonnější varianty. Solární ohřev má totiž tendenci snižovat výkon filtrace. Neodmyslitelná je i plachta, která zabezpečí, aby na hladinu nepadal okolní nečistoty či listí. Bohatý výběr bazénového příslušenství za skvělé ceny najdete na Havaj.cz.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.