Plnohodnotné koupání nabídne i nadzemní bazén

bazén Intex" src="http://driftdesign.cz/wp-content/uploads/2012/10/Nadzemní-gumový-bazén-Intex-150x150.jpg" alt="" width="150" height="150" />Patříte mezi několik málo jedinců, kteří ještě nemají bazén? Přestaňte kazit celosvětový průměr a pořiďte si jeden třeba pod stromeček. Češi se podle posledních statistik drží na špici v počtu bazénů v poměru k počtu obyvatel a hravě strčí do kapsy i většinu mimoevropských národů. Za obrovský boom může především samotná cena bazénů, která je rok od roku nižší. S trochou nadsázky se dá říct, že nejlevnější gumový bazén vás nevyjde na víc, než pár korun. Podobně je to i s cenou kvalitních ocelových bazénů. I ten si můžete dopřát i bez toho, aniž byste na něj museli celý rok šetřit.

Když to nejde do země...

Sníte o velkém zabudovaném bazénu, ale nemáte po ruce desítky či stovky tisíc korun? Podívejte se na to z lepší stránky. Zabudované bazény působí luxusně a umocní celkový dojem z exteriéru. Na druhou stranu jsou mnohem náročnější na údržbu a jejich realizace často nebývá jednoduchá. Nadzemní bazény sice nevypadají tak dobře, svůj účel ovšem plní na sto procent. Ty nejmenší poskytnou příjemné osvěžení a ve větších se perfektně vyřádí nejen vaše děti, ale i vy.

Rozhodnete-li se pro nadzemní bazén, budete si muset vybrat mezi nejlevnější gumovou a ocelovou/polypropylenovou variantou. Vše má své pro a proti a gumové bazény zaujmou nejen cenou, ale především extrémně snadným napuštěním. Nevýhodou je poměrně nízká životnost, která i přes šetrné používání nepřesáhne 3 sezóny. PVC či ocelové bazény sice představují o něco větší investici a na jejich stavbu je často potřeba i několik lidí (i tak ale nezabere více, než pár hodin), na druhou stranu však vydrží nepoměrně déle. V obou případech vsaďte na renomovanou značku, která je zárukou kvality. Mezi nejoblíbenější výrobce patří INTEX, jehož produkty nabízí např. Hawaj.cz

Nezapomeňte na příslušenství

Mít samotný bazén mnohdy nestačí. Nechcete-li, aby vám voda po pár dnech zezelenala, neměli byste zapomenout na kvalitní chemii. Některé levnější bazény nemají ve standardním příslušenství filtraci – rozhodně ji dokupte. Budete-li ji kombinovat se solárním ohřevem, preferujte výkonnější varianty. Solární ohřev má totiž tendenci snižovat výkon filtrace. Neodmyslitelná je i plachta, která zabezpečí, aby na hladinu nepadal okolní nečistoty či listí. Bohatý výběr bazénového příslušenství za skvělé ceny najdete na Havaj.cz.

Publikováno: 24. 10. 2012

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: bazén | bazény | havaj.cz | hawaj.cz | intex | nadzemní bazény