Energie

Chcete topit dřevěnými briketami? Víme, na co si dát pozor při výběru!

Proč byste měli topit dřevěnými briketami? Protože jsou poměrně levné, ekologické a zároveň nabízí další podstatné výhody. Chlubí se výbornou výhřevností, nízkou popelatostí a navíc se s nimi dobře manipuluje. V tomto článku vám prozradíme, na co byste se měli zaměřit při výběru a jak poznat kvalitní palivo.

Díky dřevěným briketám se vyhnete starostem, které souvisí se zpracováním a vysycháním dřeva. Brikety se prodávají naporcované a zcela suché. Jejich výhřevnost je vysoká, ale nemusí to platit vždy. Vybrat vhodného dodavatele může být oříšek a rozhodně byste neměli podléhat reklamním sloganům, v rámci kterých vám dodavatel nabídne „neuvěřitelné“ slevy. Podstatná je skutečná cena výrobku a jeho kvalita.

Je-li to možné, vyzkoušejte si vybraný druhy paliva ještě před nákupem většího množství. Brikety se liší tvarem, délkou a především typem použité dřevní hmoty. V praxi tak mohou mít různou délku hoření, obtížnost podpalování a další důležité vlastnosti.

Kvalitní palivo poznáte podle toho, že obsahuje pouze čisté a kvalitně slisované dřevní piliny. Brikety by neměly obsahovat chemická pojiva a příměsi – takových výrobků se vyvarujte. Jedním z indikátorů kvality je vůně dřevě a pryskyřice. Nejintenzivněji voní kůrové brikety.

Nekvalitní brikety poznáte také podle vysoké popelavosti a menší výhřevnosti. Mimo to mohou být navlhlé, takže je nebudete moct snadno podpálit. Důkladně proschlé a kvalitní brikety lze podpálit velmi snadno.

Tip na závěr: Nechcete-li při výběru dodavatele naletět, objednejte si ekobrikety od největšího českého internetového prodejce, společnosti Optimtop s.r.o. V nabídce najdete různé druhy briket za výhodné ceny. Prodejce rozváží palivo po celé České republice, a to zdarma již od jedné palety.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.