Energie

Chcete topit dřevěnými briketami? Víme, na co si dát pozor při výběru!

Proč byste měli topit dřevěnými briketami? Protože jsou poměrně levné, ekologické a zároveň nabízí další podstatné výhody. Chlubí se výbornou výhřevností, nízkou popelatostí a navíc se s nimi dobře manipuluje. V tomto článku vám prozradíme, na co byste se měli zaměřit při výběru a jak poznat kvalitní palivo.

Díky dřevěným briketám se vyhnete starostem, které souvisí se zpracováním a vysycháním dřeva. Brikety se prodávají naporcované a zcela suché. Jejich výhřevnost je vysoká, ale nemusí to platit vždy. Vybrat vhodného dodavatele může být oříšek a rozhodně byste neměli podléhat reklamním sloganům, v rámci kterých vám dodavatel nabídne „neuvěřitelné“ slevy. Podstatná je skutečná cena výrobku a jeho kvalita.

Je-li to možné, vyzkoušejte si vybraný druhy paliva ještě před nákupem většího množství. Brikety se liší tvarem, délkou a především typem použité dřevní hmoty. V praxi tak mohou mít různou délku hoření, obtížnost podpalování a další důležité vlastnosti.

Kvalitní palivo poznáte podle toho, že obsahuje pouze čisté a kvalitně slisované dřevní piliny. Brikety by neměly obsahovat chemická pojiva a příměsi – takových výrobků se vyvarujte. Jedním z indikátorů kvality je vůně dřevě a pryskyřice. Nejintenzivněji voní kůrové brikety.

Nekvalitní brikety poznáte také podle vysoké popelavosti a menší výhřevnosti. Mimo to mohou být navlhlé, takže je nebudete moct snadno podpálit. Důkladně proschlé a kvalitní brikety lze podpálit velmi snadno.

Tip na závěr: Nechcete-li při výběru dodavatele naletět, objednejte si ekobrikety od největšího českého internetového prodejce, společnosti Optimtop s.r.o. V nabídce najdete různé druhy briket za výhodné ceny. Prodejce rozváží palivo po celé České republice, a to zdarma již od jedné palety.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.