Skvělé tipy

Na namrzlé chodníky a cesty patří posypová sůl

Na začátku prosince Českou republiku ochromila ledovka. Jen Prahu stála jedenáct milionů korun, které padly na náhradní dopravu, přesčasy zaměstnanců a posyp silnic. Zanechala za sebou nespočet nabouraných vozidel a zlomenin, kterým šlo do jisté míry předejít lepší připraveností. V každém případě jsme poprvé pocítili nástup zimy, která nám ještě pořádně „zatopí“. Měli byste se na ni připravit i vy – ledem pokrytý chodník a příjezdová cesta před domem se stanou vaší každodenní rutinou. Naštěstí existuje velmi snadné (a levné) řešení, jak se námrazy zbavit. Pomůže vám „stará dobrá“ posypová sůl.

Objednejte si 25 kg pytle s posypovou solí z pohodlí domova

Námraza vzniká za nízkých teplot v kombinaci s vysokou vlhkostí vzduchu. Během zimy se může chodník, příjezdová cesta nebo parkoviště před vašim domem během krátké chvilky proměnit v kluziště. Zbavíte se ho tak, že na něj nasypete posypovou sůl. Chcete-li si ji objednat online, zamiřte na www.sul-posypova.cz, kde si ji můžete zakoupit v praktických 25 kg baleních. Rozvoz probíhá po celé České republice a při objednávce celé palety (40 pytlů) nebudete muset platit poštovné. Zdá se vám to jako příliš velké množství? V tom případě se dohodněte se sousedy a kupte si paletu společně.

Složení posypové soli

Posypová sůl se skládá ze dvou základních složek. 98 % tvoří NaCl (chlorid sodný) s protispékavou úpravou a zbytek K4Fe(CN)6. Jde o téměř stejné složení jako má běžná kuchyňská sůl, ale oproti ní obsahuje posypová sůl množství nečistot a příměsí. V kuchyni je proto rozhodně nepoužívejte 🙂

Zrnitost posypové soli je 0 – 5 mm. Vyplatí se ji používat do cca -7°C, při nižších teplotách je vhodnější štěrk nebo jiné hrubozrné materiály. Posypová sůl 25 kg vám vystačí na plochu o velikosti až 250 m – výrobce udává, že na jeden metr čtvereční vystačí 10 – 20 g.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.