I menší koupelna může být útulná. Víme, jak na to!

Pokud je vaše koupelna příliš malá na to, abyste se na každodenní očistnou lázeň těšili, nevěšte hlavu. I v případě panelákové koupelny lze poměrně snadno docílit příjemné atmosféry – stačí si dát pozor na výběr zařízení. Prozradíme vám, na co se při zařizování koupelny zaměřit a kde seženete kompletní sortiment koupelnového vybavení za skvělou cenu.

Kompletní sortiment od A do Z

Na úvod slíbený tip na prodejce, který nabízí široké spektrum koupelnového nábytku, sanitární techniky a dalšího vybavení do koupelny. Téměř 90 tisíc druhů zboží najdete v internetovém obchodě m-k.cz. Prodejce je na trhu 25 let a disponuje i vlastní kamennou prodejnou. S výběrem vám ochotně poradí a při nákupu nad 1 000 Kč nebudete muset platit za dopravu.

Méně je někdy více

Alfou a omegou je vyřazení všech věcí, které v koupelně nemají co pohledávat. Přesuňte nepotřebné věci do jiných úložných prostorů v bytě (anebo ještě lépe – zbavte se jich úplně). V koupelně si nechte jen to, bez čeho se skutečně neobejdete. Buďte důslední při výběru nábytku. Nesnažte se do koupelny „nacpat“ obrovskou skříň. V panelákovém jádru je prostoru tak akorát na menší skříňku. Koupelnová skříňka s umyvadlem vypadá elegantně a nevyjde vás na astronomickou částku. Zbude-li vám v místnůstce místo, přiberte jednu doplňkovou skříň (např. se zrcadlem).

Myslete na detaily

I v malém prostoru lze vyčarovat hotové divy. Zaměřte se i na méně podstatné věci a slaďte jednotlivé prvky v jeden harmonický celek. Detaily máme na mysli například desky pod umyvadla nebo úchyty na koupelnový nábytek.

Možná se obejdete i bez vany

Spoustu místa ušetříte demontáží vany a její náhradou za sprchový kout. Přijdete sice o relaxační koupele, ale na druhou stranu získáte cenné centimetry navíc. Alternativou může být rohová vana nebo vana s atypickými rozměry. Nechcete-li se čvachtání v horké lázni vzdát, nebudete muset.

Publikováno: 01. 02. 2016

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: koupelnová skříňka s umyvadlem