Chcete se koupat nehledě na počasí? V zastřešeném bazénu můžete!

Léto, to je synonymum pro vodní radovánky a ani vy jistě nevynecháte jedinou příležitost k tomu, abyste prosluněné počasí využili ke koupání v bazénu. Budete-li mít štěstí, užijete si ho dosytosti, ale co když bude koupací sezóna „uplakaná“? Počasí si z nás momentálně dělá legraci a bude-li tomu tak i nadále, zřejmě nám nezbude, než navštěvovat krytý aquapark. Anebo se zařadit po bok těch, které deštivé počasí nerozhází a naopak si koupání vychutnávají plnými doušky. Kam tím míříme? K systému zastřešení bazénů, které vám přinese spoustu výhod.

Jaké výhody vám zastřešení bazénu přinese?

Zastřešení bazénů představuje perfektní způsob, jak si prodloužit koupací sezónu až o několik dlouhých měsíců. Můžete se díky němu začít koupat v době, kdy soused ještě ani nenapustil bazén a skončit až v momentě, kdy ostatní dávno zazimovali. Důvod je prostý – díky „skleníkovému efektu“ se voda v zastřešeném bazénu ohřívá mnohem rychleji a naopak se pomaleji ochlazuje. Stačí pár prosluněných dní a voda bude připravena ke koupání.

Ušetříte na chemii

Rychlejší ohřev vody je ale jen jednou z mnoha výhod zastřešení. Tou další je ochrana vody před pádem nečistot a tedy i rychlému množení škodlivých organismů. Pravidelnému přidávání bazénové chemie se sice nevyhnete, ale rozhodně nespotřebujete takové množství jako v případě nezastřešeného bazénu. To je pro pro osoby, které jsou citlivé na chlor a ostatní agresivní látky obsažené v přípravcích na čištění vody, skvělá zpráva.

Bezpečnost především

Koupání za „psího“ počasí, křišťálově čistá voda... ani tím ale výčet argumentů, které jasně hovoří pro zastřešení, nekončí. Jsou-li mezi obyvateli vaší domácnosti také malé děti a zvířecí mazlíčci, pak oceníte také ochranný faktor – konstrukce, která bazén obklopuje, zamezí jejich pádu.

Doplněk i dominanta každé zahrady

Tak co vy na to, půjdete do zastřešení a užijete si koupací sezónu jako nikdy předtím? Obavy z toho, že konstrukce naruší harmonickou scenérii vaší zahrady, hoďte za hlavu. Moderní zastřešení je nejen stoprocentně funkční, ale také estetické a dotažené do posledního detailu. Vzhledem k množství nabízených typů je jen na vás, jestli sáhnete po variantě, která se stane dominantním prvkem, nebo naopak nerušeně zapadne do okolí... Zastřešení bazénů 02 Zastřešení bazénů 03 Zastřešení bazénů

Publikováno: 29. 05. 2014

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: bazény zastřešení | výhody zastřešení bazénů | zastřešení bazénů