Skvělé tipy

Jak vypadá bezpečná trampolína?

Rozhodli jste se, že dětem i sobě uděláte radost a pořídíte na zahradu velkou trampolínu? Správné rozhodnutí, neboť skákání na trampolíně prospívá po psychické i fyzické stránce. Odbouráte stres, zbavíte se tuků a užijete si spoustu zábavy. Přesto byste měli vybírat obezřetně, protože některé trampolíny z bezpečnostního hlediska nevyhovují. Nepřestávejte číst a dozvíte se, na co se zaměřit.

Kryt pružin

Dojde-li na trampolíně ke zranění, pak je jedním z častých důvodů kontakt s nezakrytými pružinami. Pokud jste si zakoupili výrobek bez krytů, rozhodně si je pořiďte dodatečně. Kryt pružin na trampolínu lze zakoupit i dodatečně.

Ochranná síť

Velmi důležitým bezpečnostním prvkem je ochranná síť. Neměla by chybět na žádné trampolíně, neboť zabraňuje pádu mimo skákací plochu. Při výběru sítě berte v úvahu výšku trampolíny (obvykle 1,5 metru) a výšku výskoku. Jen pro představu – pro dítě není problém vyskočit do výšky 2 metrů, a proto je vhodná ochranná síť vysoká alespoň 3,5 metru.

Tip: Jaká je ideální velikost? K neprodávanějším variantám patří trampolína 305 cm.

Kotvící šrouby

Pomocí kotvících šroubů trampolíně zajistíte stabilitu i při silnějším větru. Podstatné je, aby měly alespoň 40 cm.

Schůdky a další doplňky

Pro komfortní vstup na trampolínu poslouží schůdky. Hodit se vám mohou také doplňky v podobě kapsičky na mobilní telefon, šperky a drobnosti, které nechcete mít při sobě během skákání.

Kvalitní trampolínu poznáte i podle certifikace. Garancí bezpečnosti je znak GS.

Na co si dát pozor při výběru trampolíny?

Výše uvedené prvky tvoří základní kameny mozaiky bezpečného skákání. Přesto byste měli dbát i na to, aby vybraná trampolína disponovala dostatečným počtem pružin a byla vyrobena z kvalitních materiálů.

Záleží i na počtu opěrných nožiček. Obecně platí, že větší počet nožiček zajišťuje lepší stabilitu.

Významnou roli hraje také místo, na které trampolínu umístíte. Mělo by se jednat o zarovnanou a zpevněnou plochu, kde nehrozí, že se konstrukce zaboří do země.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.