Energie

Poznejte výhody baleného uhlí na vlastní kůži

Topná sezóna přichází mnohem dříve, než začne „kalendářní“ zima. V posledních letech není výjimkou, že zapínáme termostat na přelomu října a listopadu. A zatímco obyvatelé rodinných domů, kteří topí plynem, skutečně jen zapínají termostat, majitelé kotlů na tuhá paliva musí sklidit horu uhlí. Patříte mezi ně i vy, ale z ekonomických důvodů nechcete přejít z uhlí na plyn? Nemusíte, a přesto si můžete napřesrok ušetřit spoustu práce a starostí se sklízením. Staří, když přejdete z klasického sypaného uhlí na pytlované.

Proč se namáhat, když to jde tak snadno?

Balené neboli pytlované uhlí je rok od roku oblíbenější. Přesto nedosahuje takové popularity jako v západoevropských zemích. Němci nakupují tuhá paliva v pytlích běžně, dokonce mnohem častěji než sypané uhlí. Důvodů je hned několik.

Největší výhodou baleného uhlí je jeho praktičnost. Proč se zbytečně namáhat a věnovat dlouhé hodiny sklízení do sklepa? A tím to teprve začíná, protože musíte po celou topnou sezónu přenášet uhlí až ke kotli. Všude se víří uhelný prach a ve sklepě to vypadá jako ve štole. Nic podobného se vám ale s 25 kg pytli nestane. Manipulace je snadná a můžete je uložit kdekoliv – třeba hned vedle kotle. Na uhelný prach vám přitom zůstanou jen mlhavé vzpomínky.

Cena pytlovaného uhlí není vysoká

Otázkou je, jestli vás balené uhlí nevyjde zbytečně draho. Nemůže být přece tak výhodné jako sypané uhlí… Anebo ano?

Rozhodnete-li se pro pytlované uhlí, budete mít jistotu, že jste zaplatili za skutečné množství. Převážit sypané uhlí je nereálné a mezi několika tunami se pár desítek kilo snadno ztratí. V případě 25 kg pytlů se navíc můžete spolehnout na mnohem vyšší výhřevnost. Dostanete kvalitu, které se vyrovná jen málokteré sypané palivo.

Objednejte si palivo s dopravou zdarma

Tak co vy na to? Uděláte to napříště jako naši chytří západní sousedé? V tom případě si ho objednejte u společnosti Optimtop, která nabízí černé i hnědé pytlované uhlí v prvotřídní kvalitě (palivo je pečlivě skladováno v optimálních podmínkách). Rozvoz je po celé České republice zcela zdarma. Na své si přijdou majitelé automatických i klasických kamen, ale také kováři. Další informace najdete na www.optimtop.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.