Energie

Cen elektřiny roste, ale částka na vašich fakturách může být nižší

Moderní domácnost se bez elektrické energie neobejde a naopak je na ni stále závislejší. Průměrný odběr sice v posledních dvou dekádách vzrostl jen nezanedbatelně (přeci jen, moderní elektronika je úsporná), ale přesto za ni platíme mnohem vyšší částky. Cena elektřiny rok od roku roste a pokud nemáte vlastní solární elektrárnu, zřejmě se na příchod faktury příliš netěšíte. Ale přestaňme zoufat a raději se zaměřme na to, jak za elektřinu reálně ušetřit.

Dva způsoby, jak ušetřit za elektřinu

Prvním způsobem, jak docílit nižší částky na faktuře, je snížit celkovou spotřebu domácnosti. To znamená využívat spotřebiče jen pokud to bude opravdu nutné, vyměnit žárovky za úsporky nebo ještě lépe LED diody a tak všelijak podobně. Výsledná úspora může být zajímavá, ale jen za cenu menšího komfortu. Druhý způsob je mnohem jednodušší a efektivnější – přechod k jinému dodavateli elektřiny.

Cena elektřiny není konstantní a kolik zaplatíte záleží právě na subjektu, který má dodávku pro vaši domácnost na starosti. Dodavatele si přitom může vybrat každý a protože změnu upravuje zákon, je přehledná a transparentní.

Čím větší je vaše spotřeba, tím více můžete ušetřit

A jaká je výše úspory? Jedním slovem individuální. Záleží na konkrétních podmínkách nového dodavatele a energetické spotřebě domácnosti. Platí, že s rostoucí spotřebou je úspora znatelnější. Přechod na výhodnější tarif nejvíce pocítí domácnosti, které elektřinu využívají také k vaření, ohřev vody a vytápění.

Nabízí se otázka, jak zjistit, u kterého z dodavatelů nejvíce ušetříme. Nechcete-li ztrácet čas vyhledáváním a porovnáváním jednotlivých nabídek, využijte rychlé a přehledné srovnání cen elektřiny na serveru ušetřeno.cz. Stačí, když vyplníte základní údaje o své domácnosti a zobrazí se vám přehled všech aktuálních nabídek. Konečné rozhodnutí je ovšem jen na vás. S případným přechodem si ale starosti dělat nemusíte – pracovníci z ušetřeno.cz vše zařídí za vás.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.