Cen elektřiny roste, ale částka na vašich fakturách může být nižší

Moderní domácnost se bez elektrické energie neobejde a naopak je na ni stále závislejší. Průměrný odběr sice v posledních dvou dekádách vzrostl jen nezanedbatelně (přeci jen, moderní elektronika je úsporná), ale přesto za ni platíme mnohem vyšší částky. Cena elektřiny rok od roku roste a pokud nemáte vlastní solární elektrárnu, zřejmě se na příchod faktury příliš netěšíte. Ale přestaňme zoufat a raději se zaměřme na to, jak za elektřinu reálně ušetřit.

Dva způsoby, jak ušetřit za elektřinu

Prvním způsobem, jak docílit nižší částky na faktuře, je snížit celkovou spotřebu domácnosti. To znamená využívat spotřebiče jen pokud to bude opravdu nutné, vyměnit žárovky za úsporky nebo ještě lépe LED diody a tak všelijak podobně. Výsledná úspora může být zajímavá, ale jen za cenu menšího komfortu. Druhý způsob je mnohem jednodušší a efektivnější – přechod k jinému dodavateli elektřiny.

Cena elektřiny není konstantní a kolik zaplatíte záleží právě na subjektu, který má dodávku pro vaši domácnost na starosti. Dodavatele si přitom může vybrat každý a protože změnu upravuje zákon, je přehledná a transparentní.

Čím větší je vaše spotřeba, tím více můžete ušetřit

A jaká je výše úspory? Jedním slovem individuální. Záleží na konkrétních podmínkách nového dodavatele a energetické spotřebě domácnosti. Platí, že s rostoucí spotřebou je úspora znatelnější. Přechod na výhodnější tarif nejvíce pocítí domácnosti, které elektřinu využívají také k vaření, ohřev vody a vytápění.

Nabízí se otázka, jak zjistit, u kterého z dodavatelů nejvíce ušetříme. Nechcete-li ztrácet čas vyhledáváním a porovnáváním jednotlivých nabídek, využijte rychlé a přehledné srovnání cen elektřiny na serveru ušetřeno.cz. Stačí, když vyplníte základní údaje o své domácnosti a zobrazí se vám přehled všech aktuálních nabídek. Konečné rozhodnutí je ovšem jen na vás. S případným přechodem si ale starosti dělat nemusíte – pracovníci z ušetřeno.cz vše zařídí za vás.

Publikováno: 19. 07. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: cena elektřiny | jak ušetřit za elektřinu | srovnání elektřiny | usetreno.cz