Voda je dobrý sluha, ale špatný pán

Chemickou značku vody zná snad každý. Životadárná tekutina je základním předpokladem pro existenci života a proto bychom si ji měli vážit. Zpravidla tomu tak je jen u lidí, kteří se nenachází v její bezprostřední blízkosti, ať už se jedná o pevné, kapalné či plynné skupenství. My ostatní si ji ceníme až během havárie rozvodů. Většinou stačí, aby přestala téct jen na pár hodin a jsme celí nesví. Na druhou stranu, když je ji přespříliš, proklínáme ji. Voda je živel a dokáže nám pořádně „zatopit“. S několikadenním hustým deštěm se často vypořádáváme i týdny. Ale to jsme již trochu odbočili. Pojďme se spolu podívat na hlavní využití „há dvě ó“ na naší zahrádce. Stavíte domácí studnu? Potřebujete se zbavit vody ze sklepa? A co rovnoměrné zalévání zeleně?

Čerpadla, postřikovače a další pomocníci

Letošní koupací sezóně nadobro odzvonilo. Pokud nemáte zastřešení bazénů, budete si muset pár měsíců počkat. Ale co s vodou, která zůstala v bazénu? Nechcete-li aby během třeskutých mrazů prasknul, budete se ji muset zbavit. Tedy odčerpat. „Kýblování“ je sice skvělá alternativa posilovny, nicméně mnohem efektivnější je využití čerpadla. Nejsou drahá a jistě pro ně najdete i další využití. Bydlíte-li v oblasti, pro kterou jsou typické časté deště, oceníte čerpadlo dvojnásob. Voda ve sklepě k příjemným zážitkům rozhodně nepatří a ven ji dostanete jen díky čerpadlu.

Kvalita za rozumnou cenu?

Nemáte peněz nazbyt, ale přesto toužíte po bytelném čerpadle, které se stane vašim věrným společníkem i do dalších let? Najdete ho na www.obchodcerpadel.cz. Stačí se registrovat a můžete využívat slevu ve výši 3% a to úplně na všechno. Budete-li mít štěstí, koupíte zboží v akční slevě. Tím samozřejmě nabídka nekončí, čerpadla tvoří jen malou část sortimentu. Samozřejmostí jsou mosazné postřikovače, domácí vodárny, motorové jističe, hadicové rychlospojky, rychlospojky na vzduch, snímače hladiny a sondy, tlakoměry a vůbec vše, co nějakým způsobem souvisí s vodou. Chcete-li se o kvalitě přesvědčit na vlastní oči, budete mít možnost v některé ze tří kamenných prodejen v Prostějově, Olomouci či Brně.

Publikováno: 03. 10. 2012

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: čerpadla | mosazné postřikovače | tlakoměry