Energie

Změna dodavatele energie není složitá. Levný plyn a elektřinu můžete odebírat i vy

Do roku 1997 neměli lidé na výběr. Nezbývalo jim než odebírat energie od energetických monopolů. Situace se naštěstí změnila a legislativa umožňuje svobodnou volbu. Změnou dodavatele lze přitom ušetřit nemalou částku – a protože jde o poměrně jednoduchou záležitost, není důvod u drahého dodavatele setrvávat déle, než je nezbytně nutné. Jak na to?

Vyberte si nového dodavatele

Prvním rokem je výběr nového dodavatele. Není snadné se k němu odhodlat, protože mezi desítkami firem je většina těch, kterým nejde o blaho zákazníků, ale pouze o zisk. Jenomže jak najít toho nejlevnějšího? Dobrou pomůckou jsou online srovnávače, ovšem pouze za podmínky, že pracují s aktuálními daty a napříč celým trhem. Zároveň si je vhodné uvědomit, že nejde jen o cenu – důležité jsou i kvalita služeb a úroveň zákaznické péče. Čtěte proto recenze či diskuze a zajímejte se o přístup vybraného dodavatele ke klientům.

Připravte si dokumenty

Ačkoliv je přechod k novému dodavateli poměrně snadný, cesta k levnému plynu či elektřině vede přes administrativní kolečko. Neobejdete se bez dokladů a podkladů – zapotřebí jsou obvykle adresa, poslední faktura od stávajícího dodavatele (jsou na ní uvedeny všechny důležité informace) a číslo bankovního účtu.

Výpověď staré a podpis nové smlouvy

Levnou elektřinu a plyn budete odebírat až ve chvíli, kdy vyprší výpovědní lhůta stávající smlouvy a začne platit nová. Spoustu času ušetříte tím, že vypovězení staré smlouvy necháte na novém dodavateli. Postará se o vše potřebné a zajistí veškeré úkony nezbytné k odběru levnějších energií.

Budete-li se držet výše uvedeného postupu, změna dodavatele proběhne hladce a ani si neuvědomíte, že ji máte za sebou.

A který z dodavatelů patří k nejlépe hodnocením? Férové jednání, žádné plané sliby a výhodné ceny nabízí EP Infrastructure. Bližší informace najdete na https://www.epet.cz/.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.