Změna dodavatele energie není složitá. Levný plyn a elektřinu můžete odebírat i vy

Do roku 1997 neměli lidé na výběr. Nezbývalo jim než odebírat energie od energetických monopolů. Situace se naštěstí změnila a legislativa umožňuje svobodnou volbu. Změnou dodavatele lze přitom ušetřit nemalou částku – a protože jde o poměrně jednoduchou záležitost, není důvod u drahého dodavatele setrvávat déle, než je nezbytně nutné. Jak na to?

Vyberte si nového dodavatele

Prvním rokem je výběr nového dodavatele. Není snadné se k němu odhodlat, protože mezi desítkami firem je většina těch, kterým nejde o blaho zákazníků, ale pouze o zisk. Jenomže jak najít toho nejlevnějšího? Dobrou pomůckou jsou online srovnávače, ovšem pouze za podmínky, že pracují s aktuálními daty a napříč celým trhem. Zároveň si je vhodné uvědomit, že nejde jen o cenu – důležité jsou i kvalita služeb a úroveň zákaznické péče. Čtěte proto recenze či diskuze a zajímejte se o přístup vybraného dodavatele ke klientům.

Připravte si dokumenty

Ačkoliv je přechod k novému dodavateli poměrně snadný, cesta k levnému plynu či elektřině vede přes administrativní kolečko. Neobejdete se bez dokladů a podkladů – zapotřebí jsou obvykle adresa, poslední faktura od stávajícího dodavatele (jsou na ní uvedeny všechny důležité informace) a číslo bankovního účtu.

Výpověď staré a podpis nové smlouvy

Levnou elektřinu a plyn budete odebírat až ve chvíli, kdy vyprší výpovědní lhůta stávající smlouvy a začne platit nová. Spoustu času ušetříte tím, že vypovězení staré smlouvy necháte na novém dodavateli. Postará se o vše potřebné a zajistí veškeré úkony nezbytné k odběru levnějších energií. Budete-li se držet výše uvedeného postupu, změna dodavatele proběhne hladce a ani si neuvědomíte, že ji máte za sebou. A který z dodavatelů patří k nejlépe hodnocením? Férové jednání, žádné plané sliby a výhodné ceny nabízí EP Infrastructure. Bližší informace najdete na https://www.epet.cz/.

Publikováno: 30. 03. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam