Bojujte se zahradními škůdci účinně a rychle

Jahody, rajčata, saláty, ovocné stromky, bylinky a další těžce vypěstované dobroty jsou lákavým menu pro drobné, ale mimořádně výkonné škůdce. Mšice, mandelinky, housenky či třásněnky však tvrdě narazí, pokud jim do cesty postavíte dostatečně silného protivníka. V tomhle případě radíme spolehnout se na NeemAzal, který účinkuje rychle a bezpečně.

Zkrotí žrouty a vyžene kolonie

NeemAzal je postřikový insekticidní přípravek vyrobený z výtažku tropické rostliny Azadirachta indica. Jeho účinek je sice velice jednoduchý, no o to razantnější a trvalejší. Škůdce zbavuje jeho „žravých“ choutek a udělá z něj neškodného brouka, a to už pár hodin po aplikaci. Do několika dní se celá kolonie prakticky rozpadne, a co je důležitější, už se neobnoví. Je ovšem důležité přípravek použít ihned po zmerčení nepřítele, jednou až dvakrát po dobu jeho výskytu.

Na které škůdce přípravek účinkuje?

NeemAzal má mimořádně široké spektrum co do neutralizace škůdců. Jeho účinkům podléhají mšice všeho druhu, mandelinky, housenky, makadlovky libující si v rajčatech, housenky (bělásci, píďalky, můra zelná atd.), třásněnky či smutnice. Nemusíte tak mít starost a řešit deset dalších přípravků na zneškodnění každého jednotlivého škodlivého brouka. Jen pozor, aby přípravek nezasáhl další porost, obzvlášť pro hrušeň by mohl mít fatální účinek.

Kdy a jak přípravek používat?

Zásada četnosti použití již byla zmíněná. Doporučuje se taktéž dodržet stanovené dávkování podle druhu škůdce. Přípravek je potřeba aplikovat ideálně za bezvětrného počasí, nebo maximálně za mírného vánku a vždy po větru. Vyhněte se kontaktu se sousedícími rostlinkami, aby nedošlo k jejich poškození. Přípravek NeemAzal skladujte tak, aby na něj nesvítilo přímé slunečné světlo, spíš v tmavé suché a dobře větrané místnosti s nižší teplotou. A samozřejmě mimo dosah dětí.

Publikováno: 19. 04. 2020

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam