Sedací souprava není rohlík. Při výběru dodržujte tato pravidla!

Pokud nepatříte k příznivcům alternativního životního stylu, kteří se bez sedací soupravy docela dobře obejdou, protože si vystačí s několika sedacími pytli, dodržujte při výběru sedačky následující zásady. Předejdete tak budoucímu zklamání a naopak si ji užijete vždy, když se na ní rozvalíte při sledování seriálu po těžkém dni v práci.

Tvar sedačky musí do obýváku „zapadnout“

Toužíte po velké sedací soupravě do U, ale máte malý obýváček s minimem volného prostoru. Pak si budete muset vystačit se sedačkou menších rozměrů. K největším chybám totiž patří pořízení příliš velkého kusu, který zaplní většinu místnosti. Předem si prostor důkladně změřte a rozkreslete rozmístění všech jednotlivých prvků – získáte lepší představu, kolik místa vám v pokoji po umístění sedačky zbude.

Praktický a odolný materiál je víc než nízká cena

Jakkoliv vás může zlákat neodolatelná cenovka, raději se pozastavte nad materiálem, ze kterého je sedací souprava vyrobena. Měl by být příjemný na dotek, odolný a snadno čistitelný. To poslední platí především v případě, že na ni budou často dovádět děti. Ty, jak známo, se s s nábytkem příliš nemazlí a neváhají ho zašpinit vším, co mají zrovna po ruce.

Když potřebujete postel pro občasné spaní

Máte čas od času návštěvu, která se u vás rozhodne přespat, ale vy ji nemáte kam uložit? Pak zvažte pořízení rozkládací sedací soupravy. Během chvilky ji přeměníte na dočasné lůžko, které nabízí mnohem komfortnější spánek než tvrdá zem s karimatkou.

Potřebujete více úložného prostoru?

Kam s věcmi, kterých se nechcete zbavit, ale zároveň byste je rádi dostali z centra pozornosti? V tomto směru vám pomůže sedačka s úložným prostorem. Spousta sedacích souprav ho navíc kombinuje s možností rozložení, takže získáte „dva v jednom“! A kde se po sedacích soupravách všeho druhu poohlédnout? Značku „ideál“ stoprocentně seženete na dona-shop.cz.

Publikováno: 19. 10. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat sedačku | výběr sedací soupravy