Bazénové příslušenství aneb Co všechno musíte koupit společně s bazénem

Nemůžete vydržet letní horka? Nejlepší způsob, jak se zchladit, je skočit do vody. Na koupaliště nebo cestu k řece ovšem není vždycky dost času. Nejlepší je mít svůj vlastní bazén a osvěžit se, kdykoliv se vám zachce. Pokud o bazénu uvažujete, vezměte v potaz, že kromě něj potřebujete také bazénové příslušenství. O co všechno jde, vám prozradí dnešní článek.

O základ se starat nemusíte, dostanete ho k bazénu automaticky

Výběr bazénu začíná otázkou, zda chcete bazén nadzemní nebo zapuštěný. Ten nadzemní je levnější a také jeho realizace je mnohem jednodušší, nenabízí ovšem takové vyžití, jako zapuštěný bazén. Ten má navíc také mnohem delší životnost. Jestli vám jde jen o to, abyste se v létě namočili a aby si vaše děti měly kde hrát, bude vám nadzemní bazén stačit. Pokud si ovšem chcete i trochu zaplavat, je zapuštěný bazén jednoznačná volba. Existuje několik různých typů takových bazénů, liší se především stavebními technologiemi. Dodavatel bazénu vám s výběrem jistě pomůže. Také vám dodá základní příslušenství, které je k provozu bazénu důležité. Automaticky dostanete filtrační jednotku, čerpadlo, protiproud a systém bezchlórové úpravy vody. Tyto položky lze samozřejmě zakoupit také zvlášť, takže pokud vám některá nevyhovuje nebo časem přestane fungovat, není problém si pořídit jinou.

Co dál budete potřebovat?

Bazén je třeba udržovat v naprosté čistotě, proto si musíte zakoupit také další příslušenství. Síťkou budete sbírat plovoucí nečistoty, luxem precizně vyčistíte dno. Přibližně jednou za tři týdny bystě měli vodu vydesinfikovat chlórovou tabletou. Důležité je také dbát na PH vody, které by se mělo pohybovat mezi 7,2 a 7,6. PH se zjišťuje pomocí testovacích proužků nebo kapičkových testerů a upravuje se pomocí speciálních přípravků.

Pro pohodlí a zábavu

Zvažte také pořízení teploměru, žebříku a venkovní sprchy nebo vaničky. Zvýšíte tak komfort vašeho koupání. Nafukovací míče nebo jiné hračky zase zajistí nekonečnou zábavu dětem i dospělým.

Publikováno: 30. 08. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam