Bazény

Bazénové příslušenství aneb Co všechno musíte koupit společně s bazénem

Nemůžete vydržet letní horka? Nejlepší způsob, jak se zchladit, je skočit do vody. Na koupaliště nebo cestu k řece ovšem není vždycky dost času. Nejlepší je mít svůj vlastní bazén a osvěžit se, kdykoliv se vám zachce. Pokud o bazénu uvažujete, vezměte v potaz, že kromě něj potřebujete také bazénové příslušenství. O co všechno jde, vám prozradí dnešní článek.

O základ se starat nemusíte, dostanete ho k bazénu automaticky

Výběr bazénu začíná otázkou, zda chcete bazén nadzemní nebo zapuštěný. Ten nadzemní je levnější a také jeho realizace je mnohem jednodušší, nenabízí ovšem takové vyžití, jako zapuštěný bazén. Ten má navíc také mnohem delší životnost. Jestli vám jde jen o to, abyste se v létě namočili a aby si vaše děti měly kde hrát, bude vám nadzemní bazén stačit. Pokud si ovšem chcete i trochu zaplavat, je zapuštěný bazén jednoznačná volba.

Existuje několik různých typů takových bazénů, liší se především stavebními technologiemi. Dodavatel bazénu vám s výběrem jistě pomůže. Také vám dodá základní příslušenství, které je k provozu bazénu důležité. Automaticky dostanete filtrační jednotku, čerpadlo, protiproud a systém bezchlórové úpravy vody. Tyto položky lze samozřejmě zakoupit také zvlášť, takže pokud vám některá nevyhovuje nebo časem přestane fungovat, není problém si pořídit jinou.

Co dál budete potřebovat?

Bazén je třeba udržovat v naprosté čistotě, proto si musíte zakoupit také další příslušenství. Síťkou budete sbírat plovoucí nečistoty, luxem precizně vyčistíte dno. Přibližně jednou za tři týdny bystě měli vodu vydesinfikovat chlórovou tabletou. Důležité je také dbát na PH vody, které by se mělo pohybovat mezi 7,2 a 7,6. PH se zjišťuje pomocí testovacích proužků nebo kapičkových testerů a upravuje se pomocí speciálních přípravků.

Pro pohodlí a zábavu

Zvažte také pořízení teploměru, žebříku a venkovní sprchy nebo vaničky. Zvýšíte tak komfort vašeho koupání. Nafukovací míče nebo jiné hračky zase zajistí nekonečnou zábavu dětem i dospělým.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.