Výhody lité betonové podlahy: Čím vás oslní?

Hledání ideální podlahové krytiny je mnohdy oříšek, ale většina lidí nakonec dojde k cíli. Mnohem důležitější je ovšem výběr samotné podlahy. Musí být velmi pevná a současně disponovat skvělými akumulačními vlastnostmi. Pokud jsou i vaše požadavky takto vysoké, bude se vám zamlouvat litá betonová podlaha. Jaké jsou její výhody a u koho poptat realizaci?

Do jakých prostorů se lité betonové podlahy hodí?

Odborníci na lité betonové podlahy z Českých Budějovic z firmy Probeton s.r.o. doporučují dané řešení do soukromých i komerčních prostorů. Vyzdvihují snadnou údržbu a uspokojivou estetiku. Díky svým vlastnostem nachází uplatnění v chodbách, koupelnách, kuchyních a dalších místnostech. Ze stejných důvodů je litá betonová podlaha jasnou volbou pro výrobní haly, dílny, sklady a kancelářské budovy. Betonování je možné na rovných, šikmých i jinak atypických plochách. Zajímavým „zlepšovákem“ je speciální vsyp, který může vylepšit celkové vlastnosti povrchu podlahy. S jeho pomocí lze podlahu i obarvit, a to kvalitněji a levněji než běžným způsobem (nátěrem).

Bezkonkurenční poměr kvality, ceny a vzhledu

V případě lité betonové podlahy vás příjemně překvapí i její cenová dostupnost. Pro srovnání: oproti anhydritové podlahy z Českých Budějovic vychází o cca 30-40 % levněji. Anhydrit se však chlubí o 20 % lepší tepelnou vodivostí. Naopak se nehodí do vlhkých (a už vůbec ne venkovních) prostorů, kde je praktičtější beton, jejž lze spádovat (u anhydritu je spádování problematické). Co mají oba typy podlah společného, je rychlost realizace. V průměrně velkém rodinném domě netrvá déle než den. Hodilo by se vám repete? Lité betonové podlahy jsou cenově dostupné, odolné a vhodné i jako finální (nášlapná) vrstva. Z hlediska akumulace tepla na tom také není vůbec zle – mají vysokou setrvačnost. Potřebujete snad od své nové podlahy něco víc? Další dotazy směřujte na firmu Probeton, která realizuje kvalitní betonové podlahy v Českých Budějovicích a okolí.

Publikováno: 08. 05. 2021

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam