Rekonstrukce domu

Anhydrit jako lepší alternativa betonu

Pustili jste se do rekonstrukce vašeho postaršího rodinného domku a čeká vás pokládka nové podlahy? Ať už je to z důvodu, že jste zvolili podlahové vytápění, nebo zkrátka proto, že je stará podlaha ve strašném stavu, bude vás zajímat materiál, který má potenciál zcela nahradit beton. Jedná se o anhydrit, o kterém jste již možná slyšeli právě v souvislosti s podlahovým vytápěním. Vlastnosti tohoto materiálu vás zcela jistě překvapí a dost možná jej zvolíte jako alternativu k obstarožnímu betonu. Pojďme se spolu podívat, jaké má anhydrit výhody i nevýhody.

Anhydrit nezatěžuje základy

Pro majitele starších domků, kde je třeba brát ohled na statiku, je anhydrit jasnou volbou. Anhydritová podlaha se pokládá v o několik centimetrů nižší vrstvě, než beton, díky čemuž je celková hmotnost mnohem nižší. To ale není všechno, anhydrit je pevný v tahu za ohybu a navíc homogenní. Homogenita materiálu zaručuje mnohem rychlejší prohřátí celé vrstvy, což znamená úsporu za energie. Samotná pokládka anhydritové podlahy je rychlejší než beton a vysoušení je možné již po dvou dnech. Vzhledem k rychlosti pokládky však není čas na opravy, jako v případě betonu. Na druhou stranu však ušetříte za štěrkování (a zmíněné opravy). Pokud si nevíte rady a na realizaci anhydritové podlahy si netroufáte, raději si přizvěte na pomoc profesionální stavební firmu.

Tepelná pohoda díky anhydritu

Vraťme se však k podlahovému vytápění, které je v dnešní době mnohem dostupnější, než v minulých letech. Podlahové vytápění v místnosti takzvanou tepelnou pohodu, díky které se budete cítit mnohem lépe. Už žádná únava či nadměrné množství bakterií, podlahové vytápění je to nejlepší pro vaše zdraví.

Anhydritová podlaha je vhodná

  • do starších objektů
  • v kombinaci s podlahovým vytápěním
  • vždy, když nemáte čas čekat na vysoušení

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.