Anhydrit jako lepší alternativa betonu
Pustili jste se do rekonstrukce vašeho postaršího rodinného domku a čeká vás pokládka nové podlahy? Ať už je to z důvodu, že jste zvolili podlahové vytápění, nebo zkrátka proto, že je stará podlaha ve strašném stavu, bude vás zajímat materiál, který má potenciál zcela nahradit beton. Jedná se o anhydrit, o kterém jste již možná slyšeli právě v souvislosti s podlahovým vytápěním. Vlastnosti tohoto materiálu vás zcela jistě překvapí a dost možná jej zvolíte jako alternativu k obstarožnímu betonu. Pojďme se spolu podívat, jaké má anhydrit výhody i nevýhody.
Anhydrit nezatěžuje základy
Pro majitele starších domků, kde je třeba brát ohled na statiku, je anhydrit jasnou volbou. Anhydritová podlaha se pokládá v o několik centimetrů nižší vrstvě, než beton, díky čemuž je celková hmotnost mnohem nižší. To ale není všechno, anhydrit je pevný v tahu za ohybu a navíc homogenní. Homogenita materiálu zaručuje mnohem rychlejší prohřátí celé vrstvy, což znamená úsporu za energie. Samotná pokládka anhydritové podlahy je rychlejší než beton a vysoušení je možné již po dvou dnech. Vzhledem k rychlosti pokládky však není čas na opravy, jako v případě betonu. Na druhou stranu však ušetříte za štěrkování (a zmíněné opravy). Pokud si nevíte rady a na realizaci anhydritové podlahy si netroufáte, raději si přizvěte na pomoc profesionální stavební firmu.
Tepelná pohoda díky anhydritu
Vraťme se však k podlahovému vytápění, které je v dnešní době mnohem dostupnější, než v minulých letech. Podlahové vytápění v místnosti takzvanou tepelnou pohodu, díky které se budete cítit mnohem lépe. Už žádná únava či nadměrné množství bakterií, podlahové vytápění je to nejlepší pro vaše zdraví.
Anhydritová podlaha je vhodná
- do starších objektů
- v kombinaci s podlahovým vytápěním
- vždy, když nemáte čas čekat na vysoušení
Publikováno: 11. 06. 2012
Kategorie: Stavba a rekonstrukce