Skvělé tipy

Kyselá, nebo zásaditá voda? Každá má své využití!

Díky přísným normám a pravidelnému testování je kvalita pitné vody na většině našeho území velmi dobrá, přesto se v ní mohou nacházet zbytky škodlivých látek. Těch se můžete zbavit při takzvané ionizaci vody, jejímž výsledkem je zásaditá, kyselá nebo neutrální voda. Jak s takovou vodou dále naložit?

Zásaditá voda: pomocník v cestě za lepším zdravím

Zásaditá voda, která je obohacena o kyslík, působí v lidském těle jako antioxidant, díky čemuž pomáhá chránit buňky před volnými radikály a bránit jejich předčasnému stárnutí. Pravidelná konzumace alkalické vody se pozitivně projevuje na obranyschopnosti organismu a stejně tak má příznivý vliv na celkový fyzický i duševní stav.

Kyselá voda: užitečný léčebný prostředek

Naproti tomu konzumaci kyselé vody rozhodně nelze doporučit. Navzdory tomu má v domácnosti své místo, neboť ji lze využít mimo jiné jako slabý a šetrný dezinfekční prostředek vzhledem k jejím antibakteriálním účinkům. Osvědčit se může také jako kloktadlo při onemocněních horních cest dýchacích nebo jako prostředek při ošetření plísní na rukou a nohou.

Ionizace kohoutkové vody

Je více než zřejmé, že není voda jako voda… Kohoutková voda je sice zdravotně nezávadná, ale její ionizací lze dosáhnout ještě lepší kvality, neboť z vody jsou odstraněny zbytky škodlivin, zejména dusičnanů, pesticidů nebo těžkých kovů, a rovněž je zbavena nepříjemné chlórové pachuti. Rychlá elektrolýza obohacuje vodu o molekuly vodíku, které v lidském organismu plní funkci antioxidantů chránících buňky před volnými radikály a předčasným stárnutím. K tomu slouží moderní ionizační přístroje, které z obyčejné vody udělají zásaditou, kyselou nebo neutrální. Díky praktickým pomocníkům určeným nejen pro domácí využití, které naleznete v e-shopu Přístroje pro zdraví, není výroba kvalitnější vody nijak komplikovaná.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.