Skvělé tipy

Kyselá, nebo zásaditá voda? Každá má své využití!

Díky přísným normám a pravidelnému testování je kvalita pitné vody na většině našeho území velmi dobrá, přesto se v ní mohou nacházet zbytky škodlivých látek. Těch se můžete zbavit při takzvané ionizaci vody, jejímž výsledkem je zásaditá, kyselá nebo neutrální voda. Jak s takovou vodou dále naložit?

Zásaditá voda: pomocník v cestě za lepším zdravím

Zásaditá voda, která je obohacena o kyslík, působí v lidském těle jako antioxidant, díky čemuž pomáhá chránit buňky před volnými radikály a bránit jejich předčasnému stárnutí. Pravidelná konzumace alkalické vody se pozitivně projevuje na obranyschopnosti organismu a stejně tak má příznivý vliv na celkový fyzický i duševní stav.

Kyselá voda: užitečný léčebný prostředek

Naproti tomu konzumaci kyselé vody rozhodně nelze doporučit. Navzdory tomu má v domácnosti své místo, neboť ji lze využít mimo jiné jako slabý a šetrný dezinfekční prostředek vzhledem k jejím antibakteriálním účinkům. Osvědčit se může také jako kloktadlo při onemocněních horních cest dýchacích nebo jako prostředek při ošetření plísní na rukou a nohou.

Ionizace kohoutkové vody

Je více než zřejmé, že není voda jako voda… Kohoutková voda je sice zdravotně nezávadná, ale její ionizací lze dosáhnout ještě lepší kvality, neboť z vody jsou odstraněny zbytky škodlivin, zejména dusičnanů, pesticidů nebo těžkých kovů, a rovněž je zbavena nepříjemné chlórové pachuti. Rychlá elektrolýza obohacuje vodu o molekuly vodíku, které v lidském organismu plní funkci antioxidantů chránících buňky před volnými radikály a předčasným stárnutím. K tomu slouží moderní ionizační přístroje, které z obyčejné vody udělají zásaditou, kyselou nebo neutrální. Díky praktickým pomocníkům určeným nejen pro domácí využití, které naleznete v e-shopu Přístroje pro zdraví, není výroba kvalitnější vody nijak komplikovaná.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.