Skvělé tipy

Policové regály najdou uplatnění i v domácnosti. Jak je vybrat?

Odpovědí na otázku „kde uskladnit spoustu důležitých věcí tak, aby byly stále na očích“ jsou policové regály. Nepropadejte mylnému dojmu, že jsou určeny pouze do skladů, archivů, dílen, autoservisů či prodejen. Naopak nachází uplatnění i v běžných domácnostech. A na co si dát pozor při výběru? Kritérií není moc, ale o to jsou důležitější. V tomto článku najdete praktické tipy, díky kterým nakonec vyberete správně.

K jakým účelům budete regály používat?

Klíčovým aspektem výběru regálů je specifikace věcí, které se v nich chystáte skladovat. Respektive jejich hmotnost, protože jednotlivé typy systémů mají různou nosnost. Pamatujte však na to, že se jedná o parametr platný při rovnoměrném zatížení polic. V praxi to však neznamená, že při nosnosti 100 kg můžete položit doprostřed police věc o hmotnosti 100 kg – police musí být zatížena rovnoměrně po celé své délce.

Stabilní, pevné a odolné

Policové systémy s vysokou nosností jsou neuvěřitelně praktické, ovšem jen do doby, než se začnou projevovat první neduhy, jako jsou nestabilita a nízká odolnost. Tomu však můžete poměrně snadno předejít tím, že si pořídíte dostatečně kvalitní systém. Buďte nekompromisní, protože třesoucí se regál představuje potenciální nebezpečí pro vás i ostatní členy vaší rodiny – může z něj kdykoliv něco spadnout a někoho poranit.

Z výše uvedených důvodů jsou dobrou volbou regály s celokovovou, stavebnicovou konstrukcí. Z jednotlivých modulů lze vytvořit sestavy s ohledem na maximální využití prostoru. Nedílnou součástí nabídky by měly být také standardní doplňky v podobě přepážek pro zásuvky, přepážek vanových polic apod.

Nepodceňujte montáž

A podle čeho ještě poznáte, že jste si vybrali správné policové regály? Poměrně důležitým kritériem je jednoduchá montáž. Regál byste měli být schopni smontovat či demontovat rychle a bez pomoci odborníků.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.