Policové regály najdou uplatnění i v domácnosti. Jak je vybrat?

Odpovědí na otázku „kde uskladnit spoustu důležitých věcí tak, aby byly stále na očích“ jsou policové regály. Nepropadejte mylnému dojmu, že jsou určeny pouze do skladů, archivů, dílen, autoservisů či prodejen. Naopak nachází uplatnění i v běžných domácnostech. A na co si dát pozor při výběru? Kritérií není moc, ale o to jsou důležitější. V tomto článku najdete praktické tipy, díky kterým nakonec vyberete správně.

K jakým účelům budete regály používat?

Klíčovým aspektem výběru regálů je specifikace věcí, které se v nich chystáte skladovat. Respektive jejich hmotnost, protože jednotlivé typy systémů mají různou nosnost. Pamatujte však na to, že se jedná o parametr platný při rovnoměrném zatížení polic. V praxi to však neznamená, že při nosnosti 100 kg můžete položit doprostřed police věc o hmotnosti 100 kg – police musí být zatížena rovnoměrně po celé své délce.

Stabilní, pevné a odolné

Policové systémy s vysokou nosností jsou neuvěřitelně praktické, ovšem jen do doby, než se začnou projevovat první neduhy, jako jsou nestabilita a nízká odolnost. Tomu však můžete poměrně snadno předejít tím, že si pořídíte dostatečně kvalitní systém. Buďte nekompromisní, protože třesoucí se regál představuje potenciální nebezpečí pro vás i ostatní členy vaší rodiny - může z něj kdykoliv něco spadnout a někoho poranit. Z výše uvedených důvodů jsou dobrou volbou regály s celokovovou, stavebnicovou konstrukcí. Z jednotlivých modulů lze vytvořit sestavy s ohledem na maximální využití prostoru. Nedílnou součástí nabídky by měly být také standardní doplňky v podobě přepážek pro zásuvky, přepážek vanových polic apod.

Nepodceňujte montáž

A podle čeho ještě poznáte, že jste si vybrali správné policové regály? Poměrně důležitým kritériem je jednoduchá montáž. Regál byste měli být schopni smontovat či demontovat rychle a bez pomoci odborníků.

Publikováno: 15. 02. 2018

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat policové regály | policové regály do domácnosti