Proč si pořídit sušičku na prádlo? Pádné důvody, které se týkají i vás

Další zbytečný spotřebič, nebo důležitý pomocník do každé moderní domácnosti? Názory na sušičku na prádlo se různí a i dnes se najde spousta zarytých odpůrců, kteří by si ji nepustili přes práh. Třebaže do této skupiny patříte, možná jen hledáte správný důvod, proč si na ni doma udělat místo – a obětovat nějakou tu (tisíci)korunu. My jich pro vás máme rovnou několik.

​1) Cena váš rozpočet nezruinuje

Sušička a cenově nedostupný spotřebič? To už dávno neplatí. Stejně jako jsou k dostání automatické pračky levně, není problém najít kvalitní sušičku za příjemnou cenu. Spotřebiče světových značek (tzn. od předních výrobců, jako jsou Beko, Aeg, Whirlpool, LG, Bosch, Miele a další) seženete v e-shopu diskontni-nakupy.cz. Proč vedený prodejce nabízí sušičky na prádlo levně? Jedná se o zboží druhé jakosti nebo s poškozeným obalem – tedy nic, co by mělo vliv na samotnou funkci.

​2) Suché prádlo na počkání

Hlavním důvodem, proč si pořídit sušičku na prádlo, je rychlost sušení. Moderní spotřebiče bývají vybaveny sofistikovanou technologií, která na základě senzorů automaticky upraví proces tak, aby byl co nejkratší a současně efektivní. Obecně se doba sušení pohybuje od čtvrthodinky do tří až čtyř hodin. Vždy, když si na sebe budete chtít vzít oblečení, které by standardním způsobem usychalo minimálně celý den, budete za sušičku vděční.

​3) Méně námahy

Když se prádlo vypere, musí se pověsit. Což v případě větší várky není otázkou krátké chvilky. A to není zdaleka vše – následuje tanec kolem žehlicího prkna, který taktéž nepatří mezi oblíbené kratochvíle. Se sušičkou je život mnohem příjemnější, protože se zcela vyhnete věšení prádla, a navíc dáte odpočinout i žehličce.

​4) Už nikdy žádné žehlení

Dobrá, některé kousky z extra mačkavého materiálu sice budete muset vyžehlit i po vysušení v sušičce, ale přesto se můžete spolehnout na to, že si vaše žehlička velmi odpočine. Všechna ta trička, kalhoty a další běžné věci budou po vytažení z útrob praktického spotřebiče připraveny ke složení a uložení do skříně.

​5) Příjemně osvěžující

Pokud ve vás stále hlodá onen pověstný červíček, mohlo by vás přesvědčit další skvělá vlastnost sušičky – pokud do ní dáte již suché prádlo, které například načichlo kouřem, ale jinak není důvod ho prát, po vytažení bude opět vonět neutrálně. A navíc krásně měkoučké. A ještě něco – sušení prádla v sušičce je vůči textilním vláknům šetrnější než sluneční paprsky. Sušák už nebudete potřebovat, takže vám nebude neustále překážet (obyvatelé menších bytů vědí, o čem je řeč).

Publikováno: 30. 09. 2021

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam