Anhydritová podlaha - moderní náhražka betonu

Rozhodli jste se investovat do moderního způsobu vytápění v podobě podlahového topení? Technologie, která byla ještě před deseti, patnácti lety, označována jako „topení pro bohaté“, je dnes mnohem přístupnější a nachází si díky tomu stále více příznivců. Chcete-li však výhody podlahového vytápění využívat na sto procent, měli byste zvážit i takzvaný samonivelační potěr. Ten je v kombinaci s podlahovým vytápěním mnohem výhodnější, než beton. Anhydritová podlaha má oproti betonu i další výhody. Její pokládka je rychlá, levná a navíc se obejde bez zdlouhavého úklidu prachu a nečistot.

Co je to ten anhydrit?

Anhydritové, neboli lité podlahy, se skládají ze směsi na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími nezbytnými přísadami. Výsledkem je samonivelační potěr, který svými perfektními vlastnostmi předčí klasický beton na celé čáře. V současné sobě se anhydritové podlahy používají nejen při výstavbě rodinných domů, dřevostaveb, ale i bytů a komerčních objektů. Mezi největší výhody patří rychlost pokládky, která v běžném rodinném domě nezabere více, než jeden den. Po podlaze je možno chodit již druhý den, přičemž zatížit ji můžeme po čtyřech dnech. Anhydrit se, na rozdíl od betonu, skvěle prohřívá, takže je pro podlahové vytápění ideální Vhledem k tomu, že se podlaha pokládá v tekutém stavu, je zajištěno proniknutí směsi do všech míst v okolí trubek.

Spolehněte se na odborníky

Jediná „nevýhoda“ anhydritové podlahy tkví v rychlém tuhnutí. Během pokládky tak nebudete mít čas na jakékoliv opravy povrchu. Vyplatí se proto svěřit realizaci profesionálům, pro které je pokládka každodenní rutinou. Chcete-li mít jistotu, že vaše podlaha dopadne na jedničku, obraťte se na Anhypodlahy s.r.o. Společnost využívá zařízení Transmix, který celý proces značně usnadňuje. Tento speciální návěs se skládá z dvoukomorového zásobníku (pojivo a plnivo), míchací a čerpací jednotky. Zaručuje ještě rychlejší, méně namáhavou, rovnoměrnou pokládku, která je ve výsledku levnější, než klasická realizace anhydritové podlahy. Díky technologii Transmix může firma Anhypodlahy operovat v rámci celé rapubliky.

Publikováno: 31. 08. 2012

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: anhydrit | anhydritová podlaha | realizace anhydritové podlahy | transmix