Rekonstrukce domu

Anhydritová podlaha – moderní náhražka betonu

Rozhodli jste se investovat do moderního způsobu vytápění v podobě podlahového topení? Technologie, která byla ještě před deseti, patnácti lety, označována jako „topení pro bohaté“, je dnes mnohem přístupnější a nachází si díky tomu stále více příznivců. Chcete-li však výhody podlahového vytápění využívat na sto procent, měli byste zvážit i takzvaný samonivelační potěr. Ten je v kombinaci s podlahovým vytápěním mnohem výhodnější, než beton. Anhydritová podlaha má oproti betonu i další výhody. Její pokládka je rychlá, levná a navíc se obejde bez zdlouhavého úklidu prachu a nečistot.

Co je to ten anhydrit?

Anhydritové, neboli lité podlahy, se skládají ze směsi na bázi síranu vápenatého smíchaného s vodou, pískem a dalšími nezbytnými přísadami. Výsledkem je samonivelační potěr, který svými perfektními vlastnostmi předčí klasický beton na celé čáře. V současné sobě se anhydritové podlahy používají nejen při výstavbě rodinných domů, dřevostaveb, ale i bytů a komerčních objektů. Mezi největší výhody patří rychlost pokládky, která v běžném rodinném domě nezabere více, než jeden den. Po podlaze je možno chodit již druhý den, přičemž zatížit ji můžeme po čtyřech dnech. Anhydrit se, na rozdíl od betonu, skvěle prohřívá, takže je pro podlahové vytápění ideální Vhledem k tomu, že se podlaha pokládá v tekutém stavu, je zajištěno proniknutí směsi do všech míst v okolí trubek.

Spolehněte se na odborníky

Jediná „nevýhoda“ anhydritové podlahy tkví v rychlém tuhnutí. Během pokládky tak nebudete mít čas na jakékoliv opravy povrchu. Vyplatí se proto svěřit realizaci profesionálům, pro které je pokládka každodenní rutinou. Chcete-li mít jistotu, že vaše podlaha dopadne na jedničku, obraťte se na Anhypodlahy s.r.o. Společnost využívá zařízení Transmix, který celý proces značně usnadňuje. Tento speciální návěs se skládá z dvoukomorového zásobníku (pojivo a plnivo), míchací a čerpací jednotky. Zaručuje ještě rychlejší, méně namáhavou, rovnoměrnou pokládku, která je ve výsledku levnější, než klasická realizace anhydritové podlahy. Díky technologii Transmix může firma Anhypodlahy operovat v rámci celé rapubliky.

1 komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.