Interiér

Bezpečnostní kování není jen bezpečne, ale také stylové

Domov by měl být synonymem pro soukromí a není nic horšího, když nám ho naruší nezvaný host. Před násilným vniknutím se lze naštěstí efektivně bránit a jedním z prvků, které by se měly podílet i na ochraně vaší domácnosti, je bezpečnostní kování. Tipy, čím se řídit při jeho výběru, jsme vám přinesli v posledním článku a dnes vám demonstrujeme v praxi, co si pod přívlastkem „bezpečnostní“ můžete představit.

Pokud ve vás bezpečnostní kování evokuje představu silného, ale nepříliš pohledného systému, jste na omylu. I bezpečnostní kování může být prudce elegantní a zastat funkci vkusného doplňku. Opět jsme zavítali do e-shopu www.kovani-kliky.cz, který provozuje specialista Mand CZ s.r.o. Široká nabídka bezpečnostního kování nás mile překvapila a určitě potěší i vás. Ještě předtím si však zopakujeme několik základních faktů, které byste měli o bezpečnostním kování vědět.

Bezpecnostni kovani 1Bezpečnostní kování je speciální varianta kování, která chrání zámek a cylindrickou vložku. V praxi rozlišujeme čtyři základní stupně odolnosti – základní, dostatečná, vysoká a velmi vysoká ochrana. Bezpečnostní kování je odolné proti odvrtání, vyhmatání, vytržení, hrubému násilí a jiným formám násilné manipulace. Při nákupu se řiďte roztečí (vzdáleností bezpečnostní kliky od otvoru na klíč) a tloušťkou dveří, již podřiďte výběr cylindrické vložky. Na tu si dejte pozor především v případě koupě kování s překrytkou (ta znemožňuje odvrtání zámku), která vystupuje cca 1 cm nad plochu štítu.

Ale teď již k samotnému kování. Tak jako v případě toho „nebezpečnostního“ si můžete vybrat mezi štítovou a rozetovou variantou. Při výběru se žádného pravidla držet nemusíte, obě alternativy jsou stejně funkční a rozdíl tkví pouze v designu. Momentálně jsou trendy rozety (kování, které je rozděleno na dva samostatné díly – jeden pro kliku, druhý pro klíč), ale to neznamená, že mezi štítovým kováním nenatrefíte na moderní kousky. Štítové kování reprezentuje klasiku, ale přesto nepostrádá punc elegance a vždy záleží na konkrétním modelu.

U zmíněného prodejce natrefíte na obrovské množství klasického i bezpečnosntího kování na dveře ve všech možných i nemožných designových provedeních. Udělejte radost sobě i svým dveřím a vyberte si kování, které vám bude každý den dělat radost. Klika je totiž to první, na co při vstupu do místnosti sáhnete…

A abychom nezapomněli, na zboží na www.kovani-kliky.cz dostanete garanci nejnižší ceny a nebudete muset platit poštovné. Férová nabídka, co říkáte?

Bezpecnostni kovani 2

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.