Jak vybrat infrasaunu do bytu?

Cesta k vlastní infrasauně bývá často rychlá a impulzivní s nejistým výsledkem. A bohužel, často i zklamáním z toho, jak infrasauna funguje. Aby měla vaše infrasauna maximální účinky na vaše zdraví a imunitní systém, pokusíme se vám poradit, abyste neudělali při výběru chybu.

Infrazáření ze sluníčka má celkem 3 druhy spektra. Kolik jich umí vaše vyhlédnutá infrasauna?

Nejdůležitější částí každé infrakabiny jsou infrazářiče. Na nich záleží, zda budete mít doma obyčejnou prohřívárnu nebo kabinu, která bude mít pozitivní vliv na vaše zdraví a imunitní systém. Typické domácí infrasauny, které najdete u většiny prodejců, obsahují většinou obyčejné zářiče, které produkují 1 až 2 složky infrazáření. Toto spektrum záření (IR-B a IR-C) však stimuluje jen svrchní část pokožky a využívá se nejčastěji jako tepelná relaxace nebo detoxikace pokožky. Největší rehabilitační účinky a účinné prohřátí organismu do hloubky zajišťují jen krátké infračervené paprsky (IR-A). Jen tato část infrazáření umí zrychlit proudění krve, uvolnit svaly, aktivovat metabolismus a aktivovat ozdravné procesy v těle. Velké i malé infrasauny lze osadit takovými infrazářiči, které dokáží vyzařovat kompletní infračervené spektrum, tj. obsáhnou všechny 3 jeho vlnové délky. Stačí hledat označení Vitae. U tohoto typu zářičů máte jistotu, že jejich infrazáření je nejpodobnější tomu přírodnímu ze sluníčka.

Nepřizpůsobujte se – infrasauna musí svůj design i rozměry přizpůsobit vám

Každý máme jiné představy o vzhledu i velikosti infrasauny. Někomu vyhovuje vestavěná infrasauna, jinému samostatně stojící. U kvalitních výrobců není problém ani s výrobou rohové infrasauny. Líbí se vám prosklené kabiny? Nebo máte raději voňavý skandinávský smrk, cedr, osiku či hemlock? Chcete jít s dobou a dáte přednost moderním dýhovaným saunovým deskám? Dnes už není nic nemožné. Hledejte infrasaunu na míru – ta se dokáže přizpůsobit vašim možnostem, představám i peněžence.

Hledejte nejdelší záruku

Kolik let vám nabídne prodejce, který nabízí infrasauny ve své prodejně hned vedle zahrádkářských potřeb? Většinou to bývají zákonné 2 roky. A teď si zkuste představit, že se infrasauna porouchá po této záruce. Specializovaní výrobci často nabízí nadstandardní záruku 5 až 10 let. A navíc u nich máte jistotu, že vám infrasaunu opraví i po prodloužené záruční lhůtě. Je na vás, zda dáte přednost jistotě nebo levnější pořizovací ceně a konstrukčně jednoduché kabině s obyčejnými infrazářiči. Chcete si prohlédnout kvalitní infrasauny a třeba si je vyzkoušet na vlastní kůži? Navštivte specializovaný saunový showhroom v Praze – Uhříněvsi! Načerpejte inspiraci a vyzkoušejte si nejlepší infrazářiče Vitae.

www.saunasystem.cz

Publikováno: 29. 04. 2022

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam