Skvělé tipy

6 pravidel pro efektivní úklid

Domácnost by se mohla uklízet snad pořád. Když skončíte na jednom konci, můžete zase začít na tom druhém, jelikož se za tu dobu stihne opět znečistit. V našich domácnostech se běžně vyskytují nečistoty jako roztoči, prach, vlasy, šupinky kůže, bakterie, viry a další. Pokud však bude vaše domácnost stále čistá a voňavá, budete mnohem spokojenější a bude se vám bydlet lépe. Pojďte s námi tedy objevit 6 pravidel efektivního úklidu, díky kterým vám uklízení půjde samo od ruky!

1. Na úklid si vždy připravte dobré podmínky. Uklízejte nejlépe, když jste doma sami. Oblečte si starší oblečení, které si můžete umazat a pusťte si oblíbenou motivační muziku nebo film, který dobře znáte a nepotřebujete obraz, abyste měli děj „pod kontrolou“.

2. Nachystejte si z vaší domácí drogerie vše, co budete potřebovat na úklid celého domu na jedno strategické místo a úklid provádějte místnost po místnosti, z její zadní části po přední, zhora dolů.

3. Začněte tím, že vytřídíte věci, které nepotřebujete. Ať už je to oblečení, šperky nebo další věci, které nepotřebujete, vkládejte je do velkého pytle, který pak můžete věnovat třeba na charitu. Pod těmito věcmi pak už nikdy nebudete muset zbytečně utírat prach nebo je prát.

4. Vaší domácnosti prospěje, pokud v ní budete využívat ekologické, kvalitní a účinné mycí prostředky. Nejste spokojeni s nabídkou českých drogerií? Pak si pro příští nákup zkuste objednat německou drogerii, o které se s chválou mluví jako o účinnější, než je ta česká. S kvalitními prostředky vám úklid půjde rychleji a vaše domácnost bude déle čistá.

5. Během úklidu můžete stihnout i další „neviditelné práce“, u kterých nemusíte být. Do myčky můžete připravit tablety do myčky a zapnout ji, vyvětrat lůžkoviny nebo dát prát prádlo s vaší oblíbenou aviváží. Aviváž vám při schnutí prádla navíc krásně provoní již uklizený byt.

6. Při úklidu se pusťte i do vyřešení všech problémů, které vás doposud tolik netlačily. Vyměňte prasklé žárovky, doplňte toaletní papír, otřete pokapané šampony a sprchové gely na vaně, vyneste sklo, papír i plasty, vyperte hadry, houbičky i prachovky a nalijte čistící gel do WC.

Úklid domácnosti za nás bohužel nikdo neudělá. Tak se do něj dobře namotivujte a směle do toho!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.