4 tipy, jak efektivně využít zahradní domek

Vlastníte rodinný dům a nevíte, co dělat s přebytečným místem na zahradě? Máme pro vás dobrý tip, který oceníte nejen vy, ale také vaše ratolesti. Můžete samozřejmě obohatit svou zahrádku o nějaké ty ozdoby, jako jsou jezírka, záhonky a další. V případě, že nevlastníte garáž, zahradní domek představuje skvělý způsob, jak získat více úložného prostoru třeba na vaše nářadí, ovšem využití je daleko více. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké další možnosti zahradní domek nabízí.

1. Potěší i nejmenší

Pravděpodobně všichni jako malí dobrodruhové milovali stavění různých bunkrů či úkrytů. Představte si nadšené pohledy vašich dětí, jakmile uvidí, že malá pevnost v podobě zahradního domku slouží pouze k jejich zábavě. Pokud to prostředí dovolí, lze zahradní domek umístit například na strom, což ratolesti zaručeně ocení. Obecně je ale lepší neexperimentovat a raději stavbu pevně ukotvit k zemi - k tomu vám poslouží kvalitní zemní vruty.

2. Úložný prostor pro nářadí

Jak už jsme výše zmínili, pokud zrovna nevlastníte garáž, tak v tom případě zahradní domek skvěle zaujme roli úschovny zahradního či pracovního náčiní. Jestliže zvolíte domek větších rozměrů, získáte tím více užitečného úložného prostoru, který lze zaplnit například sekačkou, koly nebo dokonce motorkou.

3. Zahradní večírky

Zahradní oslavy jsou mnohdy náročnější než klasické večírky v domácnosti. Nezapomeňte, že kuchyň i lednice se nachází daleko, a proto můžete zahradní domek využít také k uskladnění připravených pokrmů, drinků a dalšího občerstvení pro hosty. Navíc pokud vlastníte chladící box, bude mít pití tu správnou teplotu.

4. Přespávačky

Ty největší zahradní domky disponují takovou plochou, že často připomínají menší kempové chatky. Prostor uvnitř lze využít také pro přespávání. Jestliže domek vybavíte matracemi, rázem vytvoříte útulné místečko na spaní. Nutno podotknout, že chatové domky nepřesahují plochu 25 m2, tudíž nepotřebujete stavební povolení.

Publikováno: 06. 01. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam