Tepelné čerpadlo jako nejefektivnější zdroj energie

Elektřina není levná záležitost a účty jsou každým rokem o něco vyšší. To je fakt, přes který nejede vlak. A ačkoliv se nabízí množství způsobů, jak energetickou spotřebu domácnosti výrazně snížit, mnohem efektivnější je minimalizace nákladů pomocí tepelného čerpadla. Pokud si v souvislosti s daným zařízením představíte velkou investici, jež si pravděpodobně vůbec nemůžete dovolit, nepřestávejte číst. Díky státním dotacím je levná energie mnohem dostupnější.

Kolik energie tepelné čerpadlo ušetří?

Ne zanedbatelné jednotky procent, které se na vyúčtování za elektřinu téměř neprojeví, ale celková úspora ve výši až 75 %. Tak zní bilance tepelného čerpadla, jež využívá energii z okolního prostředí (vzduch, voda, země). Spotřeba zařízení je zanedbatelná, a proto není příliš závislé na zdražování elektřiny ze strany dodavatele. Naprostá většina energie pochází ze slunce. Majitelé tepelných čerpadle zároveň mohou využívat levnější tarif a ušetřit tak při provozu ostatních elektrických spotřebičů.

Nižší pořizovací cena díky státním programům

Nová zelená úsporám či Kotlíková dotace na tepelná čerpadla– to jsou možnosti, jak získat značnou část prostředků na tepelné čerpadlo. Stačí splnit transparentní podmínky a můžete ho mít výrazně levněji. Investované peníze se vám vrátí mnohem rychleji.

Ekologický aspekt

S ohledem na nízký příkon (20-35 %) je tepelné čerpadlo nejšetrnější vůči životnímu prostředí. Většinu energie produkuje bez negativního dopadu na přírodu a při provozu nevznikají plyny s obsahem uhlíku ani prach, popílek či jiné pevné částice. Vaše domácnost může být zelenější a vy žít s pocitem, že prospíváte planetě.

Špičková tepelná čerpadla z české produkce

Kterou značku zvolit? Zájemce nemusí být patriot, aby jeho volba padla na česká tepelná čerpadla Master Therm. Zařízení tradičního českého výrobce se vyznačují mimořádně účelnou, odolnou a praktickou konstrukcí a více než polovina produkce míří za náročnými zahraničními klienty. Přečtěte si více na mastertherm.cz a udělejte správný krok pro svou peněženku i přírodu.

Publikováno: 30. 04. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam