Zahrada a rostliny

Zahradní skleníky z polykarbonátu: Lepší než zastaralé skleněné

Máte vlastní zahradu? V tom případě ji neváhejte využít také k pěstování vlastní zeleniny a bylinek. Není nad domácí bio produkci, která je ve všech ohledech lepší než ta v supermarketech. A protože spoustu druhů je vhodné pěstovat ve skleníku, prozradíme vám, jak ho vybrat. Není totiž skleník jako skleník a vždy záleží na tom, jak ho budete využívat. Bude to pouze přes sezónu, nebo celoročně? Je jasné, že váš výběr ovlivní také pořizovací cena, která jde ruku v ruce s rozměry, konstrukcí a typem použitého materiálu. Možná vás překvapí, že se v současné době vyrábí výplně nejen ze skla, ale také z polykarbonátu.

Jaké výhody mají skleníky z polykarbonátu?

Chcete-li, aby vám skleník vydržel co nejdéle a měl vynikající termoizolační vlastnosti, berte v úvahu zahradní skleníky z polykarbonátu. Jejich konstrukce se vyrábí z kvalitních hliníkových nebo pozinkovaných profilů a komponentů, které skleníku propůjčují vynikající stabilitu. Montáž je rychlá a určitě ji zvládnete svépomocí. Stavba zděných základů většinou není nutná.

zahradni-sklenik-z-polykarbonatu

Výhoda výplně dutinkového karbonátu o síle 4 – 10 mm spočívá v přítomnosti UV filtr. Díky tomu výplň nežloutne, nekřehne a udržuje optimální podmínky pro celoroční pěstování. Přes polykarbonát s UV filtrem neproniká téměř žádné škodlivé záření, a přesto si udržuje vysokou propustnost světla (cca 70 – 80 %).

Zahradní skleníky za super cenu a s prodlouženou zárukou

Zahradní skleníky z polykarbonátu nejsou cenově nedostupné a u specializovaného prodejce na www.guttashop.cz seženete široké spektrum variant, jejichž pořizovací cena začíná kolem čtyř tisíc korun. Na ty to vysoce odolné skleníky se navíc vztahuje až patnáctiletá záruka. Prodejce zároveň nabízí spoustu dalších praktických pomocníků pro dům, byt a zahradu. Za zmínku stojí pařeniště, sítě proti hmyzu, zahradní textilie a nejrůznější doplňky, terasová prkna či vchodové stříšky. S výběrem vhodného skleníku vám rádi poradí kvalifikovaní odborníci.

sklenik

Kalkulace nových oken

Kolik vás budou stát nová plastová okna? Prohlédněte si podrobný plastová okna ceník a nechte si připravit nezávaznou kalkulaci.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte krásné tapety na zeď za akční ceny!

Nepřehlédněte!