Chcete si pořídit nové podlahy? Investujte do kvalitního dřeva

Pokud plánujete rekonstrukci rodinného domu, respektive bytu, vezměte to rovnou od podlahy, a to doslova. V současné době je velice oblíbené dřevo, neboť dokonale zapadne do rustikálně i nadčasově řešeného interiéru. S kvalitními dubovými podlahami rozhodně neprohloupíte, navíc životnost je mnohonásobně větší, než je tomu u levnějších laminátových podlah. V následujících řádcích vám prozradíme, co vám momentálně trh nabízí. Pro realizaci dřevěné podlahy se používá především dub, a to pro jeho odolnost, dlouhou životnost a trvanlivost. Stejně tak je dekor nezaměnitelný a působí elegantně. Co se dekoru týče, ještě jsou oblíbené dekory jasanové, ořechové a teakové. Specifickou skupinou jsou takzvané Rigid podlahy, s nimiž pochodíte nejen v obytných, ale i komerčních prostorách.

Dřevěné podlahy mají šmrnc

Při výběru dřevěné podlahy se zaměřte hlavně na materiál, rozměry a celkový počet metrů čtverečních. Pokládku je dobré svěřit do rukou profesionálů, již mají dlouholeté zkušenosti. Dřevěné plovoucí podlahy totiž nejsou nejlevnější záležitostí, a tak by byla obrovská škoda, kdyby výsledek nevypadal dokonale jen kvůli tomu, že jste šetřili na práci.

Rigid podlahy jsou příjemné a odolné

Ve všech ohledech je perfektní vinylová Rigid podlaha, která se dostává do popředí se svými vlastnostmi. Podlaha je pevná, stálá a vysoce odolná vůči mechanickému poškození. V neposlední řadě je hřejivá a příjemná na dotek. Po designové stránce rozhodně neztrácí, protože má několikavrstvý profil s minerálním jádrem. Samozřejmostí je také voděodolnost a stálost. Rigid podlaha si poradí se změnou teplot, tudíž je vhodná i v případě, že plánujete podlahové vytápění. Pro podlahové topení se používají i betonové podlahy, ovšem ty působí docela chladně. Dřevěné a vinylové podlahy mají v této oblasti navrch.

Publikováno: 27. 07. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Adam