Elektronika

Je dobrý nápad nechávat notebook stále zapnutý v síti?

Většinu moderních notebooků můžete bez obav nechat stále připojené k síti. Ve skutečnosti většina výkonných herních notebooků dokonce funguje nejlépe, když jsou připojeny k síti. Nejdůležitějším aspektem stavu baterie je totiž vybíjecí cyklus. Bez ohledu na to, jak jste opatrní, baterie se časem vybíjením a nabíjením zhoršuje. Kdykoli spouštíte náročnou aplikaci – například hru – můžete ji spustit, když je notebook připojen k síti, abyste snížili počet cyklů vybíjení baterie.

Neměli byste však nechávat notebook v tomto stavu neustále, pouze v případech, kdy byste baterii vybíjeli velmi rychle. Jak již bylo mnohokrát zmíněno, je lepší udržovat baterii na 40 až 50 % kapacity, než ji udržovat na 100 % kapacity, pokud ji neplánujete nějakou dobu používat. U plně nabitých baterií je degradace rychlejší, zejména pak při vysokých teplotách.

Kdy je vhodné notebook odpojit, a kdy naopak nechat v síti?

Pokud se tedy s notebookem nepohybujete z místa na místo a nepoužíváte náročnou aplikaci, je dobré ho nechat po tuto dobu připojený k síti. Pokud řešíte každodenní úkoly, které nespotřebovávají tolik energie tak rychle – například prohlížení internetu – můžete se spolehnout pouze na baterii.

Pakliže se vám podaří akumulátor do notebooku „odvařit“ v mnohem kratší době, než je u moderních baterií zvykem, poohlédněte se po nové ve specializovaném e-shopu aku-shop.cz. Kvalifikovaná zákaznická podpora vám s výběrem ochotně poradí a zboží budete mít doma co by dup.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.