Elektronika

Je dobrý nápad nechávat notebook stále zapnutý v síti?

Většinu moderních notebooků můžete bez obav nechat stále připojené k síti. Ve skutečnosti většina výkonných herních notebooků dokonce funguje nejlépe, když jsou připojeny k síti. Nejdůležitějším aspektem stavu baterie je totiž vybíjecí cyklus. Bez ohledu na to, jak jste opatrní, baterie se časem vybíjením a nabíjením zhoršuje. Kdykoli spouštíte náročnou aplikaci – například hru – můžete ji spustit, když je notebook připojen k síti, abyste snížili počet cyklů vybíjení baterie.

Neměli byste však nechávat notebook v tomto stavu neustále, pouze v případech, kdy byste baterii vybíjeli velmi rychle. Jak již bylo mnohokrát zmíněno, je lepší udržovat baterii na 40 až 50 % kapacity, než ji udržovat na 100 % kapacity, pokud ji neplánujete nějakou dobu používat. U plně nabitých baterií je degradace rychlejší, zejména pak při vysokých teplotách.

Kdy je vhodné notebook odpojit, a kdy naopak nechat v síti?

Pokud se tedy s notebookem nepohybujete z místa na místo a nepoužíváte náročnou aplikaci, je dobré ho nechat po tuto dobu připojený k síti. Pokud řešíte každodenní úkoly, které nespotřebovávají tolik energie tak rychle – například prohlížení internetu – můžete se spolehnout pouze na baterii.

Pakliže se vám podaří akumulátor do notebooku „odvařit“ v mnohem kratší době, než je u moderních baterií zvykem, poohlédněte se po nové ve specializovaném e-shopu aku-shop.cz. Kvalifikovaná zákaznická podpora vám s výběrem ochotně poradí a zboží budete mít doma co by dup.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení v Praze? Prohlédněte si připravované etapy oblíbených bytových projektů od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.