Interiér

Žaluzie – stínící prvek, který vašemu bydlení dodá šmrnc

Primární funkcí žaluzií vždy byla efektivní regulace slunečních paprsků, které v nešťastně situovaném objektu dokáží pořádně znepříjemnit život. V žádném případě však nejde o horkou novinku, která se na trhu objevila teprve nedávno. Možná vás to překvapí, ale historie žaluzií se nepíše několik dekád, ale dokonce několik století. První žaluzie s polohovatelnými lamelami si nechal v roce 1812 patentovat francouzský truhlář Cohot. Od té doby prošly řadou změn a v současnosti si můžete vybrat z velkého množství variací, které se liší designem, materiálem, ale také systémem lamel.

Mezi základní typy patří vertikální a horizontální žaluzie, při čemž nejrozšířenější jsou bezesporu ty s horizontálně skládanými lamelami. Fungují na velmi jednoduchém principu, nevyžadují téměř žádnou údržbu a jejich montáž je opravdu rychlá. Dalším argumentem je také nízká cena – horizontální žaluzie patří mezi nejdostupnější stínící systémy vůbec. Lamely se vyrábí z hliníku a to s matným, lesklým či metalickým povrchem a to v takřka libovolné barvě. Méně časté, ale přesto velmi oblíbené jsou také žaluzie s dřevěnými a bambusovými lamelami, které se v posledních letech opět dostávají do popředí zájmu interiérových návrhářů. Jejich provedení perfektně koresponduje s domácností, ve které dominují dřevěné prvky.

Horizontální žaluzie

Vertikální žaluzie nachází využití tam, kde je zapotřebí zastínit větší prosklené plochy. I ony dokáží navodit nevšední atmosféru a zcela nahradí závěsy a záclony. Nevyužívají se však pouze k samotnému zastínění – jejich konstrukce umožňuje vytvoření optické stěny, která rozdělí větší interiér na více částí. Ani v případě vertikálních žaluzií se nemusíte obávat náročné údržby. Stačí zvolit variantu s antistatickou úpravou, která zabrání usazování nánosů prachu. Zajímavá je i možnost volby materiálu, který se liší mírou propustnosti či odrazu světla.

Vertikální žaluzie

Další zajímavosti o žaluziích najdete na Wikipedii.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.