Pohodová odpoledne na zahrádce

Jaro a potažmo i celé léto vybízí k práci na zahrádce, která patří mezi nejklidnější místa, kam se můžete uchýlit. Máte-li vlastní zahradu, můžete si gratulovat. I vy můžete kousek nevzhledného pozemku proměnit na oázu klidu a pohody, kde se budete pravidelně nabíjet pozitivní energií na další dny. Výhody zahrádky hovoří za vše, kde jinde si můžete dělat (téměř) cokoliv se vám zlíbí a odpočinout si fyzicky i psychicky? Bydlíte-li ve městě a vlastní zahradu nemáte, měli byste o ní začít silně uvažovat. Pokud vás přestalo bavit lelkování po kavárnách, případně městském parku, určitě vám zahrádka přijde vhod. Pojďme se spolu podívat, jak se dá zahrada zvelebit tak, aby se stala nejútulnějším místem na světě.

 Eden je jen jeden

K tomu, abyste se na vaší zahradě cítili, jako v ráji, vede poměrně dlouhá cesta. V prvé řadě je třeba plochu upravit tak, aby vyhovovala vašim představám. Máte rádi anglický trávníček, japonské zahrady či exotickou flóru, která si roste, jak chce? Vše je otázkou vaší fantazie a s trochou snahy lze realizovat cokoliv. Co však nesmí chybět na žádné zahradě, je altánek či pergola. Je to místo, kde si po práci odpočinete a vypnete, ale také zažijete nezapomenutelné chvíle s přáteli. Šikovný kutil dokáže pergolu postavit svépomocí. Vyjde mnohem levněji a navíc bude vypadat podle vašich představ. Abyste se v něm cítili ještě lépe, vyberte si adekvátní zahradní nábytek, který bude korespondovat se zbytkem altánku. Obecně platí, že se na nábytku nemá šetřit. Raději investujte o pár tisíc více s vědomím, že vám nábytek vydrží a nebudete ho muset každou druhou sezónu měnit za nový. Populárním příslušenstvím pergoly jsou i kamenné grily, které v létě provoní nejen vaši zahradu, ale i celou ulici. Grilování k pobytu na zahrádce neodmyslitelně patří a i vy si jistě rádi pochutnáte na voňavém masíčku a chutné zelenině. Grilovat se dá téměř všechno a hledáte-li inspiraci, najdete ji v pořadu Šéf na grilu či na webu.

Neusněte na vavřínech

Jisté je jenom jedno, správný zahradník není se svou zahradou nikdy spokojen natolik, aby na ní přestal pracovat a dále ji zvelebovat. I vy jistě přijdete na další nápady, které s chutí realizujete a uděláte tak váš malý kousek ráje ještě lepším. Spoustu užitečných rad a tipů najdete na v televizních pořadech s tématikou bydlení, ale také v našem magazínu. Inspirovat se můžete i ukázkových zahradách, které přístupné pro veřejnost. Rady hledejte i u zahradních architektů, kteří se v oboru pohybují a pomohou vám najít správný směr, kterým by se měla vaše zahrada ubírat.

Publikováno: 24. 05. 2012

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: gril | grilování | zahrada | zahradní nábytek