3 nejlepší tipy na čištění odpadu

Čisticí prostředky pomáhají udržet váš domov v čistotě a voňavé. Někdy se však může stát, že dojde k velkému znečištění nebo ucpání odtoku. Hlavní příčinou ucpaných odtoků v kuchyni jsou zbytky jídla, tuk a olej z vaření v odtocích. V koupelně to mohou být vlasy, kožní maz nebo zbytky mýdla. Existuje však několik tipů, jak můžete zabránit úplnému ucpání.

Jedlá soda a horká voda

Ucpaný dřez, odtok, vanu nebo sprchu můžete vyčistit pomocí jedlé sody. Do odtoku nasypte hrst jedlé sody a zalijte ho horkou vodou. Pokud to nepomůže, můžete přidat také trochu octa. Po vyzkoušení této metody doporučujeme nalít do odtoku alespoň litr vroucí vody, aby se vyčistil. Tato metoda funguje také jako odstraňovač vodního kamene.

Kola na ucpaný odtok

Kola je osvěžující nápoj, který je zároveň šikovným pomocníkem při odstraňování rzi. Věděli jste ale, že může pomoci i při odblokování odtoku? Nalijte do odtoku celou láhev koly, počkejte 15 až 30 minut a poté do odtoku nalijte litr vařící vody. Tento postup sice není účinný u větších ucpávek, ale za pokus to stojí. Kola je ideální čistič WC, pokud jsou příčinou ucpání vápenaté usazeniny.

Profesionální čistič odpadů

Mezi profesionální čističe odtoku patří HG tekutý čistič odpadů, který je jedinečným, bezpečným a zároveň velmi účinným čističem odtoku, který nabízí mnoho výhod. Jelikož je přípravek určen k přímému použití, není třeba jej ředit, a tak je riziko rozstřiku menší. Při vlévání přípravku do odtoku nedochází k jeho pěnění ani rozstřikování. Na rozdíl od granulovaných čističů odtoků navíc tento výrobek nemůže zhoršit ucpání a nepoškozuje plastové odtokové trubky.

Pokud hledáte způsob, jak udržet svou koupelnu čistou, podívejte se na čisticí prostředky do koupelny od značky HG.


Publikováno: 03. 10. 2023

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam