Rekonstrukce domu

Budete řezat obklady či dlažbu a nevíte, jak na to?

Chystáte se na rekonstrukci a netušíte, jak si poradit s úpravou obkladů? Nebude to tak složité, jak to na první pohled vypadá, nicméně se neobejdete bez speciálního nářadí v podobě vrtáků, kleští, pilníků a v neposlední řadě také řezačky. Hned na úvod podotýkáme, že pokud nářadí využijete jen jednorázově, vybírejte s ohledem na cenu. V případě dražšího nářadí se proces výrazně prodraží a v takovém případě je vhodnější svěřit práci odborníkovi. Další možností je využít některé ze specializovaných půjčoven, které nabízí profesionální nářadí za přijatelné peníze. Volba je plně ve vaší režii a máte-li za to, že nářadí budete potřebovat i v budoucnu, pak se investice samozřejmě vyplatí.

K řezání dlaždiček slouží speciální řezač, který se podobá tomu sklenářskému,případně ruční nebo elektrická řezačka na dlažbu. Řezač využijete v případě výměny jedné, nebo několika málo měkkých pórovitých obkladaček. K řezání tvrdých slinutých dlaždic, které se využívají v exteriérech a chlubí se vynikajícími mrazuvzdornými vlastnostmi, je nezbytná řezačka. Kvalitní ruční řezačka nemá problém s klouzáním po vodících lištách a její kolečko snadno řeže přímo a nevychyluje se. Podstavec řezačky je pevný, neprohýbá se a jeho hmotnost mu zajišťuje potřebnou tuhost. Pro řezání pod úhlem slouží pravítka, úhloměry a další speciální příslušenství, bez kterého se však v případě běžného obkládání obejdete.

Práci vám může výrazně ulehčit elektrická hobby řezačka, ovšem za předpokladu, že ji vybavíte diamantovým kotoučem. Vyberete-li si přístroj, který disponuje vodních chlazením, předejdete přílišnému prášení. Teoreticky by vám mohla posloužit i ruční rozbrušovačka s diamantovým kotoučem, ale musíte se s mířit s všudypřítomným prachem a možností, že se vám nepodař udržet přímý řez.

Budete-li do obkladů vrtat kruhové otvory (a věřte, že v rámci rekonstrukce koupelny budete), využijte korunové diamantové vrtáky. Vzhledem k jejich vyšší pořizovací ceně je lze v případě méně menších prací nahradit nastavitelným řezačem otvorů. S trochou šikovnosti dosáhnete uspokojivého výsledku i s ním.

K obroušení měkkých obkladaček jsou dostačující obyčejné pilníky na železo, ale u ostře pálených se neobejdete bez diamantového pilníku. Drobné úpravy kachliček lze provést i ruční vidiovou strunovou pilkou a speciálními kleštěmi („papoušice“). Pokud se vám zdá, že nalepené kachličky nepřilnuly, dopomozte jim gumovým kladivem.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.