Zahradní jezírko - na koukání i na koupání

Podzim se sice nese v rytmu přípravy zahrady na zimu, což ovšem neznamená, že bychom si nemohli naplánovat další úpravy exteriéru, které provedeme hned, jakmile na jaře roztaje sněhová pokrývka. Naopak, dlouhé podzimní večery k přemýšlení o zvelebování zahrádky přímo nabádají. Uvařte si svůj oblíbený nápoj, usedněte k pracovnímu stolu a zavřete oči. Představte si zahradu, ve které budete trávit každou volnou chvilku. Takovou, kterou budou obdivovat vaši přátelé a budou se do ní pravidelně rádi vracet. Jak moc je tato představa vzdálená od toho, co vidíte při pohledu z okna? Existuje vůbec něco, co vaší zahradě ještě chybí? Bazén už máte, růžový sad taky…a co takhle jezírko?

Jezírko – perla každé zahrady

Zahradní jezírka patří již od nepaměti k nejoblíbenějším exteriérovým architektonickým prvkům a patří k dominantám každé zahrady. Lidé je milují a budují je hned z několika důvodů. Jezírko totiž může, kromě té estetické, plnit i další funkce. Takové koupací jezírko skvěle nahradí bazén – nejen, že působí přirozeně a dotváří jedinečný charakter exteriéru, navíc se nečistí žádnou chemií. Biologické čištění je na velmi vysoké úrovni a zaručuje křišťálově čistou vodu i opravdu vytíženým vodním plochám.

Nekonečný příběh

Vlastní zahradní jezírko zvládnete vybudovat sami. Realizace není složitá a dodržíte-li všechny doporučené technologické postupy, vyroste vám pod rukama něco, na co můžete být právem hrdí. Počítejte však s tím, že si už nikdy opravdu neodpočinete. Možnost dalších úprav, přidání či obměny jednotlivých architektonických prvků, ryb a rostlin – tento koloběh je na jezírku tím nejpřitažlivějším. Jakmile si ho jednou pořídíte, doslova vám nedá spát a budete neustále přemýšlet nad tím, jak by se dalo vylepšit…