Zahrada a rostliny

Bez vody to na zahradě nikdy nebude ono

Zahrada je vizitkou každého bydlení a s příchodem jara je správný čas, abychom ji dali do pořádku a leccos na ni vylepšili. Co si však počít v případě, kdy nevíte do čeho „píchnout“? Altánek jste postavili loni, což ostatně platí i o skalce a chodníčku. Ale jak jste na tom s vodou? Koupací sezona je sice v nedohlednu, ale vodní plocha by na zahradě rozhodně neměla chybět. Zkuste však na chvíli zapomenout na klasický bazén – opravdovou dominantou jsou koupací jezírka, která působí mnohem přirozeněji. Nebudete-li ho využívat ke koupání, nevadí. Můžete v něm pěstovat barevné ryby a kochat se tím, jak čeří vodní hladinu.

Zdaleka největší kouzlo zahradního jezírka spočívá v jeho individualitě. Každá vodní plocha je specifická a individuální a lze ji přizpůsobit tak, aby zapadala do přirozeného koloritu zahrady. Nezáleží na tom, zda máte exteriér stylizovaný do anglického parku nebo zenové zahrady. Jezírko vždy podtrhne jeho charakter a bude vám každý den dělat radost.

Kromě estetické funkce může jezírko nahradit bazén. Zmiňovaná koupací jezírka jsou rok od roku populárnější a to nejen kvůli neotřelému vzezření, ale také proto, že se v nich lze bezpečně koupat i bez použití agresivní bazénové chemie. Voda se čistí pomocí biologických filtrů a vodních rostlin a koupání je tak mnohem zdravější a příjemnější. Nepříjemný chlor, po kterém vás budou ještě několik hodin pálit oči, se koupacího jezírka netýká.

Bazén si na koleně nevyrobíte, kdežto vlastní zahradní jezírka zvládne realizovat téměř každý. Stačí dodržet všechny doporučené technologické postupy a za několik dní vám na zahradě vyroste dílo, které vám bude kde kdo závidět. A abyste nás neobvinili ze zaujatosti, měli bychom na adresu zahradních jezírek prozradit i největší nevýhodu. Jejich úpravy a zvelebování nikdy nekončí a jakmile se do něj zamilujete, pravděpodobně přijdete o všechen volný čas…

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.