Kdy volat zámečníka? Nejen kvůli zabouchnutým dveřím!

Zabouchnuté dveře jsou nepříjemný problém, ale pokud si myslíte, že vám zdarma pomůžou hasiči, pravděpodobně se mýlíte. Otevření zabouchnutých dveří hasičskou záchrannou službou vás může stát i několik desítek tisíc korun. Nehrozí-li bezprostřední riziko požáru nebo ohrožení života, hrozí oznamovateli pokuta až do výše 100 000 korun. Že je zámečník mnohonásobně levnější, snad nemusíme podotýkat. Prozradíme vám, s čím vším se na zkušeného profesionála můžete obrátit.

S čím vám pomůže zámečník?

Zapomenete-li si klíče uvnitř, nezkoušejte se přes dveře dostat násilím. Zámečníci hravě otevřou zabouchnuté dveře od bytu, aniž by je byli nuceni vyrazit nebo jinak poškodit. To samé platí i v případě ztráty klíčů, zaseknutého zámku a v dalších situacích, kdy se nemůžete dostat do domů nebo do práce. Šikovné ruce zámečníka vám přijdou vhod také v souvislosti s otevíráním zamčeného trezoru. Zámečníci toho umí mnohem více, než jste si možná doposud mysleli. Otevírání zámků je hlavní činností, ale většinou nabízí také další služby. Za zmínku stojí montáže bezpečnostních mříží, bezpečnostních dveří a drátěných nebo bezpečnostních oken. Zároveň opravují a vyměňují nefunkční zámky a poradí si i se zabouchnutými dveřmi od automobilu.
Počítejte s tím, že při otevírání dveří od bytu, kanceláře nebo auta budete muset předložit doklady. Nebude-li je mít u sebe, zámečník zajistí asistenci Policie ČR.

Nonstop zámečnické služby pro Prahu a Střední Čechy

Zámečnické firmy nabízí nonstop asistenci a pružně reagují během dne i v noci. V Praze a Středních Čechách můžete kdykoliv kontaktovat bezplatnou linku 800 290 291, která přísluší firmě AAA Záchranná technická služba (ZTS). ZTS zajišťuje široké spektrum zámečnických služeb a v případě potřeby se společně se zámečníkem dostaví na místo i sklenář. Ve firmě pracují odborníci s letitými zkušenostmi v oboru a čistým trestním rejstříkem. V rámci zvýšené bezpečnosti ZTS využívá systém adresného vysílání techniků.

Publikováno: 09. 05. 2016

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: kdy volat zámečníka