Akumulátory Metabo LiHD zajistí vyšší výkon, provozní dobu a životnost

Pokud bylo doposud prodávané AKU nářadí spojeno s několika problémy, týkaly se hlavně celkového výkonu, provozní doby a životnosti. Jak v oblasti hobby, tak i profesionálního využití tak bylo mnohdy nutné přece jenom sáhnout po standardní elektrické variantě. Toto je už minulostí. Řešením je unikátní AKU nářadí Metabo. V čem je výjimečné? Především pro použití unikátní baterie. O té musíme říci, že doslova boří mýty, které souvisejí s:
  • Výkonem
  • Životností
  • Provozní dobou

Čím jsou akumulátory Metabo LiHD tak výjimečné?

Než se podíváme na konkrétní pozitiva, je třeba se dotknout toho, co je onou hlavní unikátní vlastností. Zde se primární rozdíl skrývá v typu použitého akumulátoru. Ten jasně nahrazuje starší NiCd typy, stejně jako dokáže posouvat možnosti aktuálních Li-Ion baterií. Díky tomu mohly vzniknout právě akumulátory Metabo LiHD. Ty se chlubí novou elektromechanickou konstrukcí vycházející z předchozích typů. Ta umožní především vyšší zatížení konkrétního nářadí, popřípadě nám umožní využít maximální výkon po delší dobu. Díky tomu se vlastnosti daného nářadí mohou přibližovat tomu elektrickému. Od něho se však stále bude lišit větší praktičností a flexibilitou použití.

Akumulátory boří mýty v oblasti výkonu, provozní doby i životnosti

Začneme nejprve oblastní výkonu, který je pro mnohé z nás tím zaručeně nejdůležitějším. Díky použití unikátních akumulátorů Metabo došlo k jeho zvýšení o celých 67 %. Vliv na to mají jak masivní vodiče a konektory se zvětšenými plochami, tak i speciální slitiny mědi a stříbra. Použití unikátních materiálů má vliv také na delší provozní dobu. Ta je prodloužena o celých 87 procent. Vliv na to mají hlavně minimální ztráty, kterých je použitím zmíněných materiálů dosaženo – hlavně v oblasti vodičů. Faktem je i to, že nám daný akumulátor umožní také pracovat déle. Provozní doba na jedno nabití je výrazně delší, nehledě na samotnou životnost. Ta je prodloužena o celých 100 %. Akumulátory LiHD tak vydrží dvakrát více, než jejich zatím nejvýraznější konkurent ze segmentu Li-Ion baterií.

Přesvědčte se o kvalitě

Jak se můžete o kvalitě jak akumulátorů, tak i samotného nářadí nejlépe přesvědčit? Ideální cestou je jeho vyzkoušení. To jsme udělali za vás a otestovali jsme AKU kombinované kladivo Metabo. Právě to již daný akumulátor obsahuje a výše uvedené hodnoty rozhodně nelžou. Navíc tento typ nářadí potěší i jinými parametry. Umožní třeba vypnutí otáček pro sekání, což souvisí i s elektronikou Vario, které je určena na práci s odpovídajícími otáčkami. Jistotou je možnost pravého nebo levého chodu, nebo bezpečnostní spojka S-automatic. Ta automaticky odpojí pohon v případě zablokování vrtáku. Aby bylo možno nepřerušovat práci, je v rámci základní dodávky k dispozici hned dvojice akumulátorů – jeden lze používat a druhý nabíjet. Že jde o skutečnou špičku, to dokládá o tříletá záruka bez omezení nabíjecích cyklů.

Zdroj: rucni-naradi.cz

Publikováno: 19. 08. 2015

Kategorie: Pro kutily

Autor: Adam

Tagy: aku nářadí metabo