Xiaomi Mi Robot Vacuum: Špičkový robotický vysavač využívá stejnou technologii jako vozidla od NASA!

Robotický vysavač si musí zamilovat i zarytý odpůrce moderních technologií. Skvělý pomocník ochotně gruntuje domácnost ve dne v noci, neodmlouvá, nevyžaduje téměř žádnou pozornost a udržuje podlahu dokonale uklizenou. Hledáte háček? Žádný není. Tedy pokud si vyberete správný model. V případě Xiaomi Mi Robot Vacuum chybu rozhodně neuděláte. V rámci této mini recenze se dozvíte, co od něj očekávat.

Neuvěřitelně efektivní vysávání

Má tři samostatné procesory a pokročilé senzory. Díky nim je v úklidu schopnější než vysoce kvalifikovaný zaměstnanec úklidové firmy. Sám si navrhne optimální trasu úklidu, přepne se do vhodného režimu a s chutí se vrhne na vysávání všech nečistot, které na podlahu nepatří. Po dvou a půl hodinové fušce (na plný výkon) si udělá pauzu v dokovací stanici – trefí do ní sám, cestu si pamatuje. Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum disponuje pokročilou umělou inteligencí. Což se v praxi projevuje tím, že se dokonale orientuje v prostoru a dokáže detekovat překážky. Ladně se pohybuje kolem zdí – dodržuje vzdálenost 10 mm, takže do nich nikdy nenarazí, ale přesto nezapomene ani na zastrčená místa. A kdybyste si s ním přeci jen chtěli pohrát, můžete tak učinit prostřednictvím mobilní aplikace (která vám zároveň ukazuje průběh vysávání). Ovládání na dálku je samozřejmostí.

Pár zajímavých faktů na závěr

Co ještě byste měli o krasavci ve výjimečném minimalistickém provedení vědět? Váží necelé čtyři kilogramy (přesně 3,8 kg), ve standardním módu má hlučnost 62 db (srovnatelné s myčkou na nádobí) a umožňuje výběr ze čtyř úrovní vysávání. Nadstandardní příslušenství (další kartáče a filtry) je cenově dostupné. Na závěr jsme si nechali perličku. Možná byste to do modelu Xiaomi Mi Robot Vacuum neřekli, ale využívá SLAM – algoritmus simultánní lokalizace a mapování, který si pochvaluje NASA u svých průzkumných vozidel na Marsu a v neposlední řadě společnost Google, která jej testuje v autonomních vozidlech. Zakoupíte jej na https://www.svetvysavacu.cz/roboticke-vysavace/xiaomi-mi-robot-vacuum/.

Publikováno: 10. 12. 2019

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam