Finance

Jak ušetřit při nákupu věcí do domácnosti v zahraničních e-shopech

Zařídit nebo vylepšit domácnost nemusí být nákladné. Pokud vás limituje rozpočet či jen neradi zbytečně utrácíte, objevte výhody nakupování v čínských e-shopech. Obavy nejsou na místě, levnému nakupování ze zahraničních internetových obchodů propadá stále více Čechů a většinou na ně nedají dopustit. Nadšené jsou především ženy, které si plní šatníky trendy oblečením z tržišť jako Dresslink či Vova shop. My vám prozradíme odpovědi na nejčastější otázky a navrch přidám pár tipů na ještě výhodnější „shopování“.

Doprava zdarma

Spousta čínských e-shopů láká na dopravu zdarma. Úspora na dopravném se sice obvykle promítá na vyšší ceně zboží, ale i tak je souhrnná částka velmi nízká. Někteří prodejci pak zboží skutečně nenavyšují a prodávají ho za ceny srovnatelné s konkurencí, která si poštovné účtuje. Pomyslný háček spočívá v delší dodací lhůtě. Je tedy na vašem uvážení, zda dáte přednost úspoře, nebo si připlatíte za expresní dodání.

Jak je to s DPH a clem?

Objednáte-li si z čínského e-shopu zboží, jehož hodnota převyšuje 22 €, musíte počítat s navýšením o DPH. V případě nákupu za více než 150 € se hradí také clo. Stejné podmínky platí nejen pro nákupy z Číny, ale i pro státy mimo EU.

Jak poznat ověřený e-shop?

V čínských e-shopech seženete všechno, na co si jen vzpomenete. Některá tržiště bohužel nejsou právě spolehlivá, a proto je na místě pečlivý výběr. K nejznámějším ověřeným platformám patří AliExpress.com, Wish.com, BangGood.com, LightInTheBox.com či DealExtreme. Co se módy týče, dobrou volbou jsou zmíněná tržiště Dresslink a Vova shop. Komplexní přehled, podrobné návody, jak nakupovat a upozornění na skvělé akce a slevy pravidelně přináší český portál Slevove.cz.

A jak tedy s levným nakupováním z čínských e-shopů začít? Můžete na to skočit třeba hned. Přečtěte si, jak probíhá Wish registrace a udělejte si radost stylovými dekoracemi nebo jiným zbožím do domácnosti. Z nízkých cen půjdete do kolen!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.