Finance

Jak ušetřit při nákupu věcí do domácnosti v zahraničních e-shopech

Zařídit nebo vylepšit domácnost nemusí být nákladné. Pokud vás limituje rozpočet či jen neradi zbytečně utrácíte, objevte výhody nakupování v čínských e-shopech. Obavy nejsou na místě, levnému nakupování ze zahraničních internetových obchodů propadá stále více Čechů a většinou na ně nedají dopustit. Nadšené jsou především ženy, které si plní šatníky trendy oblečením z tržišť jako Dresslink či Vova shop. My vám prozradíme odpovědi na nejčastější otázky a navrch přidám pár tipů na ještě výhodnější „shopování“.

Doprava zdarma

Spousta čínských e-shopů láká na dopravu zdarma. Úspora na dopravném se sice obvykle promítá na vyšší ceně zboží, ale i tak je souhrnná částka velmi nízká. Někteří prodejci pak zboží skutečně nenavyšují a prodávají ho za ceny srovnatelné s konkurencí, která si poštovné účtuje. Pomyslný háček spočívá v delší dodací lhůtě. Je tedy na vašem uvážení, zda dáte přednost úspoře, nebo si připlatíte za expresní dodání.

Jak je to s DPH a clem?

Objednáte-li si z čínského e-shopu zboží, jehož hodnota převyšuje 22 €, musíte počítat s navýšením o DPH. V případě nákupu za více než 150 € se hradí také clo. Stejné podmínky platí nejen pro nákupy z Číny, ale i pro státy mimo EU.

Jak poznat ověřený e-shop?

V čínských e-shopech seženete všechno, na co si jen vzpomenete. Některá tržiště bohužel nejsou právě spolehlivá, a proto je na místě pečlivý výběr. K nejznámějším ověřeným platformám patří AliExpress.com, Wish.com, BangGood.com, LightInTheBox.com či DealExtreme. Co se módy týče, dobrou volbou jsou zmíněná tržiště Dresslink a Vova shop. Komplexní přehled, podrobné návody, jak nakupovat a upozornění na skvělé akce a slevy pravidelně přináší český portál Slevove.cz.

A jak tedy s levným nakupováním z čínských e-shopů začít? Můžete na to skočit třeba hned. Přečtěte si, jak probíhá Wish registrace a udělejte si radost stylovými dekoracemi nebo jiným zbožím do domácnosti. Z nízkých cen půjdete do kolen!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.