Skvělé tipy

Vyvarujte se nejčastějších chyb při malování bytu

Nic neprospěje bydlení tak jako čerstvá výmalba. Pokud však s malováním bytu nemáte příliš předchozích zkušeností, výsledek by nemusel dopadnout dle očekávání. Nemusíte však zoufat – stačí si dát pozor na několik základních věcí. Nepřestávejte číst a dozvíte se, jaké nejčastější chyby se malíři-amatéři dopouští.

Suchá stará omítka se špachtlí na sucho neškrábe

Jednou z nejčastějších chyb při malování bytů je škrábání staré omítky špachtlí na sucho. Ve finále může dojít k poškození a vytvoření nevzhledných rýh, které se budou muset zadělat. Chcete-li omítku seškrábat, důkladně ji namočte. A to tak, že si vezmete na pomoc velký fasádní váleček (beran) a budete po dobu cca 10 – 15 minut horkou vodou namáčet část místnosti (cca čtvrtinu). Následně můžete malířskou škrabkou omítku odstranit.

Neškrábejte omítku, když to není nutné

Škrábání omítky je v oboru malířství takový folklór, ale často není vůbec zapotřebí. Jedná se o časově náročnou a namáhavou práci, takže se ujistěte, jestli je na tom omítka skutečně tak špatně. Škrábat ji jen proto, že jste na ni v minulosti nanesli dvě nebo tři vrstvy barvy, je zbytečné. Moderní nátěry lze vrstvit i v desítkách.

Váleček je praktický, ale ne vždy

Malování válečkem je rychlé, ovšem pouze za předpokladu, že je plocha rovná a barva dostatečně kvalitní. Amatérští malíři ho často používají také na křivých, poškrábaných a odřených plochách, což vede k nevalnému výsledku. Někdy je zkrátka mnohem lepší štětec.

Přečtěte si také: Plovoucí podlaha jako ideální krytina?

Špatný odhad množství barvy

Méně je někdy více, což o barvě platí dvojnásob. Nanesete-li na váleček či štětec větší množství barvy, než je potřeba, bude vám po stěně stékat a výmalba nebude vypadat profesionálně.

Skutečně si na malování troufnete, nebo se raději obrátíte na profesionály, kteří se při jednom postarají také o nátěry oken a dveří? Rozhodnutí je na vás.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.