Skvělé tipy

Jak se správně starat o svíčku vonící interiérem

Svíčky z reklam na bydlení jsou vždy dokonalé a krásné, i když již nějakou dobu hořely. Přejete si také mít svíčky v krásné a reprezentativní podobě? Podívejte se na naše tipy.

Až k okraji svíčky

Jako první tip si musíme uvést snad nejčastější chybu v péči o svíčku. Po prvním zapálení byste ji totiž měli nechat rozpustit po celém jejím povrchu, tedy až ke kraji nádoby. To zabrání vzniku nevzhledného škraloupu na okraji svíčky. Navíc si tak zajistíte delší životnost a delší dobu hoření vašeho voskového skvostu. Správné rozpuštění trvá většinou dvě až čtyři hodiny.

Dostatečně dlouhý knot?

Asi každý jsme se s tím už někdy setkali – když není knot svíčky dostatečně dlouhý, plamen se zahlcuje voskem a pouze světélkuje. Knot by měl mít minimální délku 5 milimetrů. Zejména u čajových svíček nekvalitní výroby je to občas problém. Nebojte se ulít trochu vosku do koše, svíčka bude mít možnost se nadechnout.

Moc velký knot také není žádoucí. Když jej totiž necháte v extrémně dlouhé délce, tedy nad dva centimetry, knot bude padat nebo čmoudit. Vaše svíčka nebo nádoba na ni tak bude černá a o doplňku domácnosti si budete moci nechat jen zdát.

TIP: Inspirace na bydleni a interiér na mluvime.cz

Zajistěte rovnoměrný plamen

Plamen svíčky byste po celou dobu hoření měli ochránit proti vánku z průvanu nebo klimatizace. Zajistit rovnoměrný plamen je základem pro příjemný plamen. Rozhodně nechcete, aby svíčka během hoření jen blikala. Dejte si pozor i na otevřenou ventilačku. I tento prvek se může postarat o nepříjemné mihotání plamene.

Po zhasnutí nikam nenosit

Poté, co svíčku zhasnete, ji nechte volně vychladnout. Rozhodně si nebudete přát, abyste svíčku s horkým voskem přemisťovali po bytě a vylili horký vosk nejen na svou ruku, ale také na podlahu nebo nábytek. Chvíli počkejte, vosk usychá velmi rychle.

Vaše svíčka vám díky těmto radám vydrží mnohem déle svítit. Neobjeví se ani žádné černé šmouhy na jejím povrchu.a

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.