Zahrada a rostliny

Vypěstujte si čerstvou zeleninu ve vlastním skleníku. Je to jednoduché!

Připadá vám, že jste neustále unavení a často nemocní? Na vině by mohla být vaše imunita respektive nedostatek vitaminů. Udělejte proto malý průzkum a sepište si kompletní jídelníček za posledních několik dní nebo ještě lépe týdnu – obsahuje dostatek zeleniny, nejdůležitějšího přirozeného zdroje vitaminů? Pokud se jejímu nákupu vyhýbáte jen proto, že nemáte důvěru v geneticky modifikované odrůdy, začněte si ji pěstovat sami. Obavy nejsou na místě, zelenina je nenáročná a jediné, co budete potřebovat, je skleník. Vlastní rajčata, papriky a ředkvičky jsou bohatým zdrojem důležitých látek a zároveň si díky nim vyčistíte hlavu. Pěstování zeleniny a zahrádkaření všeobecně je totiž stále oblíbenější volnočasovou aktivitou, u které si odpočinete od pracovního stresu.

Vybíráme skleník – který je ten správný?

Výplň skleníků, světe div se, v minulosti tvořilo sklo. To sice rostliny chrání před UV zářením a cehmickými vlivy, ale má špatné izolační vlastnosti. Kromě toho lehce praskne kvůli teplotního rozšíření konstrukce a nevydrží prakticky žádné mechanické poškození. V posledních letech je proto většina zahrádkářů vyměnila za alternativu s polykarbonátovými deskami. Mezi největší přednosti dvoustěnného komůrkového polykarbonátu patří nízká hmotnost, velmi dobrá světelná propustnost, vysoká odolnost vůči mechanickému poškození a slušné izolační vlastnosti. V praxi však rozhoduje to, jak je deska silná.

Stavíme skleník

Montáž vlastního skleníku jistě zvládnete i bez pomoci odborníka. Vystačíte si se základním nářadím a několika hodinami volného času. Stavbu umístěte tam, kde je dostatek slunečního záření, nejlépe na prostranství, na kterém bude denně ve stínu jen několik málo hodin. Postavíte-li skleník podélnými stranami směrem na jih, napomůžete mu k většímu zachycení světla. A abychom nezapomněli, kvalitní a zároveň levné skleníky z polykarbonátu vyrábí Lanit Plast.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.